Motorne testere

Kako na siguran način da proverim karburator dali je odradio svoje? U pitanju je originalni wallbro karburator od stihl 29?
Zamena membrana ne daje nekog efekta dok kao i podešavanja dizni.
 
@markokg1982, slažem se sa svime što si rekao.
Inače, motorka je je nekad ranije naštimana na sluh da radi kako treba, induktivni tahometar je tu samo da potvrdi da je sve u najboljem redu. Meni je bitno da se uvjrim da br. obrtaja ne prelazi preko maksimalne vrijednosti, pošto i ovi seoski "sluhisti" znaju ponekad da omanu. :ppozdrav:
 
Testera je pri kraju, nemam sad vremena da je rasturam( nabavio sam delove) a treba mi za sečenje stubova za ogradu da ne mučim malecku 180
Sa starim karburatorom neće nikako da radi kako treba( razumem da je oslabio motor), veoma tesko pali, gasi se odmah itd.
Karburator zeza 100 %. Zamenim membrane ali slaba neka valjda od toga.
E sad posto imam nov stihl karburator, nabacim njega umesto starog, i sa njim testera radi odlično. Jeste da se oseti da nema snage ali to sam i očekivao.
Zato pitam jel moguće spasiti stari karburator da se ne baci. Ipak je to stari wallbro koji se ne može porediti sa ovim novim.
 
Uz svo postovanje,pitanje koliko omanu a koliko uopste znaju sta rade:osmeh: imao interesantan video gde bas na husqvarni 272xp jedan majstor steluje bez tahometra ali zna sta radi i ako se pazljivo slusa cuje se kako je prekoracio max obrtaje pa posle vratio u sigurne-sto je i nameravao.
 
vujke-ako karburator nema neko fizicko ostecenje,naravno da se moze reparisati da radi identicno kao i novi iz kutije...uglavnom su problem na tom Walbro HDA karburatoru rupice ispod L srafa...treba uraditi detaljno ciscenje karburatora...
kad su rupice zapusene desava se sledece:
kada je prva gledano na leptir gasa...testera nece da radi na leru i ne reaguje na nista osim punog gasa
kada je zapusena druga...testera radi na leru ali varira i na naglo dodavanje gasa se gusi,gasi..a ako se naglo doda pun gas prvo se ugusi pa primi gas
kada je zacepljena treca rupica testera radi na leru i na postepeno dodavanje gasa sve do skoro pola gasa reaguje pa se ugusi malo pa primi gas do kraja

to cu detaljno i slikovito objasniti za vikend


obrtomer je odlicna stvar i svako ko se igra sa testerama bi trebalo da ga ima...nije skup a odlican ko nije sluhista...e sad ko i zna da podesi testeru na sluh posle recimo 5-6 podesavanja raznih testera sigurno ce mu se pomesati kamilice,kantakuze i leptir kupusar

ja ga licno koristim svaki dan.iako uspesno podesim 99 posto karburatora volim da prekontrolisem....i nikad ne teram recimo fabrika kaze 12.000 obrtaja uvek smanjim na 11.500...
iz razloga sto se dosta odrazava na trajnost masine..sa manjim obrtajima testera duze traje,manje se greje i bolje podmazuje kad je malo zagusi gorivo....
 
Brkin care bolje objašnjenje nisam mogao dobiti i od samog konstruktora.
Još jedna stvar ona velika dizna na sredini kanala za vazduh. Ona služi za gorivo na visokim obrtajima, a nju kontroliše H zavrtanj.
Jel normalno da kroz nju sipa gorivo toliko da motorka radi na punom gasu ok ali se dobar deo goriva vraća nazad na filter, tako da ruka kojom se drzi gas bude vlažna od istog? Vraćanje nazad je od loše kompresije to znam, nego da li bi nov motor trebao da svo to gorivo proguta ili i ovde ima neki đavo koji mu ne da mira.
Govorim o fabrickom podešavanju H i L na 1 krug.
 
@brkin-sonta, baš tako. Nekako se čovjek osjeća sigurnije kad dobije potvrdu i od tahometra. :)

Inače, ovaj uređajčić ima i funkciju da broji radne sate, ukupno i parcijalno. Nije loša stvar kome treba da zna te podatke zbog promjene ulja u raznim mašinama.
 
Amin i aleluja! :osmeh:

Nema bez obrtomjera ništa. Meni jedan profi servis na 023 podesili maksimalne obrtaje na oko 14500. Zapravo tu sam pustio gas kad sam vidio brojku, nisam puštao da se više zavrti. :osmeh:

Odma sam vratio H na fabričku mjeru i još malo zadavio za 200-300 obrtaja. :osmeh:

Inače, taj je malo poskup. Ona verzija bez osvjetljenja ekrana je 2-3 puta jeftinija a isto radi posao brojanja obrtaja i radnih sati, te podsjetnik za servisni interval.
 
@Philby, ima raznih. Ovaj model je imao najviše pozitivnih komentara što se tiče brzine i preciznosti mjerenja, te lako izmjenjivu bateriju. Ostalo je sve tu negdje, što se tiče opcija. :osmeh:
 
Danasnji ulov na otpadu,placena 2.5 eur tj. 5 KM. Snimim je zatrpanu medju raznim rasturenim masinama,izvucem je nekako i vidim da je kompletna i ima kompresiju.Kupim je na kilo,donesem kuci,rasturim i vidim da su joj samo ispucala crijeva izmedju rezervoara i karburatora.Posto toga uvijek imam u rezervi,zamijenim,malo je ocistim spolja,svjecicu ocistim,naspem goriva i brum,posle par potezanja upali i radi kao sat.Kupicu joj novu svjecicu,lanac nije najnoviji ali moze jos da reze,ona je ionako samo za granje i slicno.Zanimljivo da je Made in USA,sasija je od aluminija/magnezija,samo je mali poklopac karburatora od plastike.Iznenadio sam se kako je lijepo i kvalitetno izradjena.
30ce6071a8ff2f20015c869758a0f564.jpg
cbef5f72d04c011da336f677de717031.jpg
b6d0da8e8da81988e2b19751a6538946.jpg
3418486acd530c50e253b7bd728d8c82.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
На мој коментар на згодну, приручну тестерицу (која уз све и ради), нису ти се јавиле никаве асоцијације са филмом "Тексашки масакр моторном тестером" и сву зајебанцију која је временом окружила филм и читаву ту франшизу?
 
Моје искуство са Шимијем је да тешко можеш да га добијеш на телефон и да наручивање мејлом "није радило".
 
Hajmo drustvo da malo aktiviramo temu. Posto imam 3 motorke, stihl 023, stihl ms310 i stihl 034, resio sam da stihl ms 310 prodam ili menjam za nesto lakse jer je ona tezine kao i 034 pa mi ne trwbaju 2 takve. Mislio sam nesto od 3.5ks do 4ks max. Sad gledam, stihl 260, 261 i husqvarne 545, 346, 550 i ne znam ima li jos neka, sta odabrati od toga i gde traziti polovno od nekog proverenog akk imate?

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Hajmo drustvo da malo aktiviramo temu. Posto imam 3 motorke, stihl 023, stihl ms310 i stihl 034, resio sam da stihl ms 310 prodam ili menjam za nesto lakse jer je ona tezine kao i 034 pa mi ne trwbaju 2 takve. Mislio sam nesto od 3.5ks do 4ks max. Sad gledam, stihl 260, 261 i husqvarne 545, 346, 550 i ne znam ima li jos neka, sta odabrati od toga i gde traziti polovno od nekog proverenog akk imate?

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока

Evo od proverenog prodavca: https://m.kupujemprodajem.com/Alati...ihl-026-81333263-oglas.htm#mhs0-1564389120383
 
Nazad
Vrh