Motorne testere

[h=3]
HTB1VgILXN2rK1RkSnhJ761kdpXat.png
runleader Hour Meter Engine RPM for Chain Saw......€ 65,79[/h]
 
Kupio sam Villager vgs 30 motornu testeru. Radi ok, nisam je nesto forsirao posto je tek razradjujem, manje vise je radila na ler jedan rezervoar. Kad sam je ostavio preko noci ujutru sam ispod nje primetio malu baricu cistog ulja za podmazivanje lanca. A ulje curi kod nekog srafa sa sundjerom odozdo. Da li je to normalno?
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Villager vgs 30 motornu testeru. Radi ok, nisam je nesto forsirao posto je tek razradjujem, manje vise je radila na ler jedan rezervoar. Kad sam je ostavio preko noci ujutru sam ispod nje primetio malu baricu cistog ulja za podmazivanje lanca. A ulje curi kod nekog srafa sa sundjerom odozdo. Da li je to normalno?

Mislim da nije normalno da curi ulje. Odnesi je tamo gde si je kupio i reklamiraj ako imaš garanciju.
 
Mislim da nije normalno da curi ulje. Odnesi je tamo gde si je kupio i reklamiraj ako imaš garanciju.
Ma to je klasika, uljna pumpa baca malo vise ulja i onda kad si ugasio testere ono sto je bilo na macu, lancu i na dekliju se slilo putem gravitacije na zemlju naravno

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam Villager vgs 30 motornu testeru. Radi ok, nisam je nesto forsirao posto je tek razradjujem, manje vise je radila na ler jedan rezervoar. Kad sam je ostavio preko noci ujutru sam ispod nje primetio malu baricu cistog ulja za podmazivanje lanca. A ulje curi kod nekog srafa sa sundjerom odozdo. Da li je to normalno?
Kod mene od prvog dana tu uvek curi i menjao sam i pumpicu i nigde nevidim gde to jednostavno curi. Moras jednostavno po zavrsetku da ispraznis rezervoar ulja i mislim da druge nema. Drzim je u njenom koferu i uvek je dno sutradan puno ulja

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene od prvog dana tu uvek curi i menjao sam i pumpicu i nigde nevidim gde to jednostavno curi. Moras jednostavno po zavrsetku da ispraznis rezervoar ulja i mislim da druge nema. Drzim je u njenom koferu i uvek je dno sutradan puno ulja

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
Ista stvar i kod mene na kinezu iz Kauflanda. Naručio novu pumpu sa ebay-a i opet isto. Mislim da tu nema pomoći.
 
ok hvala na odogovrima, jos neko mozda da iznese misljenje Dolmar PS45 ili Oleo Mac 937?

Godinama je lakše naći rezervni deo za Oleo mac, nego za Dolmara. Eto moje preporuke.

- - - - - - - - - -

Brojac je potreban za servis ne kao montazni

Pozvati Agromarket - Kragujevac, oni su uvoznici Oregona i prodaju preko računa, registrovanim servisima sve što ima treba, a Oregon ima odlične brojace i ostalu opremu za servise. Skuplje, ali je kvalitetno.
 
Motorka, hvala na odgoru. Mada meni nekako licno vise poverenja uliva Dolmar, jos posebno sto ih je Makita kupila, mozda i gresim ali to je neko moje misljenje samo.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Pa i stara 064 sa sličnom kubikažom, reže skoro ovako.
Nisam još video uživo ovaj ajnšpric, ali ovde će trajnost motora biti na ispitu.
Konvencionalni motori su izdržavali i po 30 godina bez generalne, hvaljeni 2mix sa ispiranjem čistim vazduhom i navodnom malom potrošnjom goriva tek nekoliko godina.
Neznam dali je u šumi potrebna testera za drvo sa kompjuterom u sebi..
 
Mislim da je ovde stvar u tome da je ona sto se tice velicine i tezine kao neke manje testere, a reze bolje nego vece. Sigurno nece da traje kao one od pre 30-40 godina, ali to je sad tako. Jedina mana je sto zbog nedostatka karburatora nema stelovanja. Zapazio sam ovde kod mene da pojedinci nisu zivi ako svaki put ne steluju malo karburator.
 
Kako nije? promenis joj program pa instaliras antivirus pa virus...pa kad das gas pocne testera rambu i sambu da pusta...nista bolje...
 
Pod uslovom da ima mobilnog signala u šumi ili wifi... u protivnom nema ništa od obaranja stabala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh