Vinova loza u dvoristu

Idem u nedelju na pijac da potrazim, neke sadnice tj 5 sadnica sto sam sadio u selu dve nedelje kasnije danas sam obisao i sve su krenule ocigledno ova kod kuce tesko da ce krenuti...
 
Ako vec kupujes kupi jos koji kalem vise od nego sto ti je trenutno potrebno .
Posadi odmah pored onih sto nisu krenuli a preostale posadi u npr plastican balon od 5 l .
Odrzavaj ih u zivotu a ako ti zatreba u toku leta jos koja zamena imas je .
Iskopas rupu ,balon lagano iseces da zemlju ne rastresas i presadis.
 
Ovo mi je kod kuce samo jedna sadnica, razmisljam da je kupim zatrpam i ostavim u podrumu na oko 10C jos nedelju do 10ak dana da dam ovoj poslednju sansu...

- - - - - - - - - -

Kupio 2 sadnice kod razlicitih prodavaca, jednu cu odmah zameniti a drugu negde drugde nasaditi, verovatno u nekoj posudi pa ako treba da se zameni da zamenim a ako ne onda sledece godine nosim u selo...

- - - - - - - - - -

Mada ovu sto sam sad nasadio u balonu sigurno je kalem 15ak cm iznad zemlje, valjda nece smetati to nista...
 
Ta sadnica u balonu nema parafin il se skinuo ali izgleda zivo mada sad je gledam ima i 20 i vise cm do kalema... Inace ova sto sam presadio izgleda kao da su joj nabubreli pupuljci tako da ce na ovakvom vremenu brzo pokazati...A ona sto ne valja cini mi se previse zadrzana u parafinu i mislim da nema nista od nje...

Inace hvala na odgovorima :)
 
Stavio sam kesu preko tog nadzemnog dela skoro do kalema valjda izdrzi neki dan jos pa ili cu ga presadim ili u selo nosim da urovim do sledece godine :)

Nego neko vreme ovi mehurici stoje na lozi pa se pitam sta je to...Prskao sam jednom mankogalom a u pon i mankogalom i cipkordom,a ovo je bilo i pre prvog prskanja...Sta je i da li je opasno?
Screenshot_1.png
 
Nazad
Vrh