Zimsko Prskanje

Људи код мене је тренутна температура око 2 степена. На нету и форуму сам нашао да се прска теек кад је температура преко 5 степени. А од сутра јављају снег а ја ако не опрскам данас нећу моћи наредних 15 дана. Шта мислите да сад опрскам?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
опрскао сам јуче. температура била око 8с' и без ветра. потросено је литар и двеста плавог уља од галенике... :)

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Pozdrav kolege.Ako moze misljenje iskusnijih kolega-mesao bih funguran i letol ec,to znam da moze(orezujem lesnik pa bih znaci posle prskao) ali bih dodao i imidan wp 50,moguce da imam problem sa stitastim vasima a on je dobar za njih.Imidan moze da se mesa sa letolom i to znam ali da li mogu sva tri zajedno!?Hvala unapred.
 
Šta znači "moguće je da imam" njih ili imaš ili nemaš ,vidiš ih golim okom. Možeš mešati, ali ako u voćnjaku nema vaši džabe bacaš pare za ulje
 
Primetio sam dve tri stitaste vasi do sad sto sam orezao,reci ce neko-to nije nista:),a i pupoljci poneki na vrhovima grana kao da imaju onu sivkasto belu boju,kao da su ajd da kazem grinje ili sta vec...svakako kad orezem valjao bi bakar tj. bakarno ulje a kad je vec tako razmisljao sam da pomesam funguran,letol ec i imidan wp 50 i pobijem tu gamad ako ih ima...
 
Primetio sam dve tri stitaste vasi do sad sto sam orezao,reci ce neko-to nije nista:),a i pupoljci poneki na vrhovima grana kao da imaju onu sivkasto belu boju,kao da su ajd da kazem grinje ili sta vec...svakako kad orezem valjao bi bakar tj. bakarno ulje a kad je vec tako razmisljao sam da pomesam funguran,letol ec i imidan wp 50 i pobijem tu gamad ako ih ima...

Pa ulje se i stavlja zbog stitastih vasi.
 
Do kad nije kasno prskati plavim uljem tj. ovom recimo kombinacijom!?Do polovine marta jel nije kasno?

- - - - - - - - - -

Jer jos nisam orezao!
 
Zavisi od vremena i koliko rano krenu pupoljci, u principu do faze misjih usiju, dakle generalno pre nego sto kreno da se formiraju....imas na Galenikinom sajtu uputstvo
 
ja sam za nar izgleda zakasnijo...
05d26eac12b4fcfa6d05b6739b215c25.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine voćke su bile krenule, pripremile se za pupanje, a onda je došao ovaj snijeg i niske temperature.

Da li ima potrebe poslije ovih hladnoća uopšte vršiti tretman barkom i uljem?
Mislim možda nije ni potrebno, ako je hladnoća pobila ove patogene koji bi se ubijali bakrom i uljem?
 
Ove godine voćke su bile krenule, pripremile se za pupanje, a onda je došao ovaj snijeg i niske temperature.

Da li ima potrebe poslije ovih hladnoća uopšte vršiti tretman barkom i uljem?
Mislim možda nije ni potrebno, ako je hladnoća pobila ove patogene koji bi se ubijali bakrom i uljem?

Bude svake zime ovakvih dana žilavi su ti naši patogeni mislim da ne ide bez bakra...
 
Nisi dzabe prskao , dezinfikovao si preseke od rezidbe ,bakar je uradio sta je uradio i to ti je to sto se tice njega. Ako bas zelis ponovi prskanje cim temperature dostignu 5-10c , samo obrati paznju na pupoljke.
 
726a52cc0172a5532ed77321a1d17e58.jpg


Trenutno mi je kruska izmedju prve i druge faze sa gornje slike, da li smem da odradim prskanje bakrom u toj fazi i kojim kolicinom da ne bude posledica po pupoljke ?
 
Bakar moze do ovih zelenih buketica ,ulje i insekticid su bitniji zbog kruskine buve da u cvetu prodjes bez insekticida zbog oprasivanja.
 
Nazad
Vrh