Zimsko Prskanje

Dragojlo je napisao(la):
Mislio si na crveno ulje od herbosa? 13km

Sad bas nesto racunam ove cene sta je jeftinije crveno ulje ili galmin+cuprozin+cipkord... i evo racunice za 2.5% rastvor na 10 litara vode...

Galmina je po gore cenama 9km/l, cuprozin 18km/kg a cipkord sam racunao po staroj ceni 6km...

Na jedan litar galmina za 2.5% rastvor (4x250ml) ide 140g cuprozina (4x35g) i (4x3ml) ide 12ml cipkorda i iz toga dodje 40l hemije za zimsko tretiranje, i to dodje galmin 9km+ (cuprozina4x0.63km)+(4x0.36)=9+2.52+1.44=12.96KM ili oko 687din

A cena crvenog ulja Herbos je 13KM/litru ili oko 689din, za 2.5% rastvor od litra dobijemo 40l hemije...


Znaci cene su u gotovo identicne, pa gjde je tu onda racunica, postavlja s epitanje ova cetiri preparata imaju samo 3 ambalaze dok crveno ulje se nalazi u samo jednoj boci, pa sva tri preparata se zasebno proizvode u fabrici,a na kraju je ista cena:haha:? Znaci razlika samo moze biti u boci, tj. njenom sadrzaju...

Pa da i tu zavirimo malo...

Evo statistike herbos crvenog ulja:

Aktivna tvar: bakar (iz bakrenog oksida).......................100 g/l

rafinirano parafinsko mineralno ulje..........550 g/l

A sastav galenikine kombinacije je:

Cuprozina 35WP Aktivna materija: bakar u obliku bakar oksihlorida Sadržaj: 350 g/kg

Galmin Aktivna materija: mineralno ulje Sadržaj: 860- g/l

Cipkord Aktivna materija: CIPERMETRIN Sadržaj: 200g/l

I ova tri preparata od galenike, i ako vam ostanu mozete ih utrositi u toku cele vegetacije i u druge namene sem voca, dok crveno ulje ne mozete sem osnovne zimske namene i maksimalno do faze misijih usiju...
*Galmin galenika preporucuje za zastitu kruske od kurskine buve i do faze posle cvetanja sa dozom 0.3%.

I sami sada vidite sta vam je isplativije i koja je kombinacija jaca i bolja...

dedavelja je napisao(la):
PLAVO ULJE aktivna materija:bakar oxihlorid 100gr/l +mineralno ulje 700gr/litar pozdrav

Dragojlo je napisao(la):
Ja kupovao pre neki dan Galmin 1l 500 din, Cuprozin 1kg 990din i cipkord 100ml 480din...znaci 1g bakra je gotovo 1 dinar, 1ml cipkorda je 4.8din...

Dakle galmin 1l obicno se prska od 2-3%, ako se ide 2% znaci od 1l galmina dobijamo 50l smese vode i ulja... ma 1l galmina ide 5 delova cuprozina po 35g i 5 delova cipkordad po 3ml, Sto dodje:
500din+ (5x35din)+(5x4.8din)=500+175+24=699dinara

Gore cena Plavog ulja je 600dinara, ovo se oduzme 699-600=99dinara razlika...

Jos samo da vidimo dekleraciju plavog ulja, ako ima ko da je slika i ovde okaci ili prepise sve bi se utanacilo...aktivne materije...jer na netu nisam nigjde jos nasao plavo ulje nemaju ni na sajtu galenike fitofarmacije sto je zanimljivo slabo azuriraju sajt....

Dakle iz prilozenog se vidi, da je plavo ulje bolje od crvenog, veci procenat mineralnog ulja sadrzi a i cena je povoljnija plavog ulja...

Ali Galmin+Cuprozin+Cipkord za 50 litara gotove smese-hemije je 699din, ova kombinacija je skuplja za 99din od plavog ulja, ali zato vidite gore sadrzaj ulja po litru, bakra po kilogramu-litru, i oni nemaju jos cipermetrin 200g/l...


Ali ipak mislim da je trenutno plavo ulje od ovih gotovih proizvoda za zimsko prskanje najpovoljnije, kad bi ga jos spustili na 500 din ex to bi bilo to za te novce...ali u svakom slucaju povoljnije u odnosu na crveno ulje
Pa ko sta voli nek izvoli :D
 
Ja bih rado uzeo litar ali nema ga u mojoj okolini nisam jos naisao na njega, ako ga uspem gdje naci do pocetka marta kada cu najverovatnije da odradim zimsko prskanje, jedan litar cu probati i videti kako to radi...za sada Galmin,cuprozin i cipkord :D
 
Da li je neko cuo za plavo ulje za zimsko prskanje.
Molim misljenje o njemu.
 
Danas sam se detaljno raspitao.Plavo ulje je isto sto i crveno fora je sto su ga nasi nazvali tako jer im Hrvati ne daju da upotrebljuju naziv crveno ulje, i nase je naravno poboljsano i bolje + funguran koji je neki vrh bakar koji moze da se mesa sa plavim uljem,dobijete ubitacnu kombinaciju.Ovaj funguran kosta oko 300din-250gr i to vam je za nekih 60L,mada ja planiram da ga stavim na 100L da ustedim malo ::namigivanje:: nek javi neko ako sazna nesto,ja cu da ga probam,da promenim malo sljivama a i ne valja uvek isto
 
Funguran OH ti isto sto i bakarni oksihlorid 50, ide ga 75g/10l vode...

Sto ces mesati plavo ulje i funguran... bolje ti je da onda uzmes Galmin+cuprozin+cipkord, umesto cuprozina moze i funguran, ali cuprozin je bolji...i za iste novce dobijas bolju zastitu, kvalitetnije...
 
Dragojlo je napisao(la):
Funguran OH ti isto sto i bakarni oksihlorid 50, ide ga 75g/10l vode...

Sto ces mesati plavo ulje i funguran... bolje ti je da onda uzmes Galmin+cuprozin+cipkord, umesto cuprozina moze i funguran, ali cuprozin je bolji...i za iste novce dobijas bolju zastitu, kvalitetnije...
Dragojlo,a s zasto je cuprozin bolji,jel ima drugaciju formulu ili sta vec :bravo:?
 
sladjans je napisao(la):
Dragojlo je napisao(la):
Funguran OH ti isto sto i bakarni oksihlorid 50, ide ga 75g/10l vode...

Sto ces mesati plavo ulje i funguran... bolje ti je da onda uzmes Galmin+cuprozin+cipkord, umesto cuprozina moze i funguran, ali cuprozin je bolji...i za iste novce dobijas bolju zastitu, kvalitetnije...
Dragojlo,a s zasto je cuprozin bolji,jel ima drugaciju formulu ili sta vec :bravo:?

Zato sto je to tehnicki najcistiji oblik bakaroksihlorida, znaci koncentrovaniji i jaci, pa ga zato ide 35g/10l vode, dok fungurana o ide 75g/10l vode...koristio sam i funguran i bakaroksihlorid 50, ali cuprozin u zadnje tri godine koristim i pokazao se najbolje...

Ti sa Galminom mozes mesati i Funguran ili bakarnioksihlorid 50 i jos cipkord...
 
Trebao bih okrečiti voće, pa da li je po vašem mišljenju bolje da sad okrečim pa vršim prvo prskanje, ili prvo da izvršim prskanje pa krečenje.

Hoće li se kreč saprati sa stabala? Krečim svake godine zagašenim krečom i ne dodajem sol i sumpor.
 
ne kreci se zbog estetike, krec odbija sunceve zrake i tako odlaze usporava kretanje sokova u kori, i tako voce malo kasnije cveta i manja je mogucnost od izmrzavanja svetova od poznih mrazeva...

Dalje krecenje u jesen isto tako preko zime stiti voce od pucanja kore...

Krec sa sumporom najbolje skida lisaje sa kore...

Mravi nisu ljubitelji kreca, pa se po okrecenim deblima redje i manje penju da voce, trazeci biljne vasi koje im prizvode na listovima mednu rosu...
 
Vocar je napisao(la):
Trebao bih okrečiti voće, pa da li je po vašem mišljenju bolje da sad okrečim pa vršim prvo prskanje, ili prvo da izvršim prskanje pa krečenje.

Hoće li se kreč saprati sa stabala? Krečim svake godine zagašenim krečom i ne dodajem sol i sumpor.

Pa trebao si vec okreciti do sada, moze jos nije kasno, ali okreci smao debla i deo ramenih grana, krosnju nemoj, jer ces raditi zimsko prskanje. Celo stablo je najbolje okreciti u jesen sa saumporom i krecom i soli...i opet po potrebi ako ima lisaja u krosnji, ako ne onda opet smao deblo i deo ramenih grana, pazuho ramenih grana.
 
Dragojlo, ako mi vrijeme dopusti ubrzo ću da okrečim. Inače, za prednosti jesenjeg krečenja sam čitao na ovom forumu i shvatio da jeste korisnije i bolje tada to raditi. Pa ubuduće u jesen četku u ruke. :)

Hvala! :ppozdrav:
 
Dragojlo danas sam kupio galmin+cuprozin+cipkord.Galmin 320din,cuprozin 940din,cipkord 300din.e sad za 100L vode mi treba-galmin x2,cuprozin 350gr,cipkord 30ml, =640+350+100=1090din,a ako uzmem u obzir plavo ulje x2 za 100L=1200.U pravu si da uzmem ovu prvu kombinaciju jeftinija je,ispravi me ako sam pogresio u racunici :ppozdrav:sta mislis da li bih mogao da upotrebim galmin i cuprozin,imam par boca al im rok istekao? ::lose::
 
2 galmina 320x2=640
350g cuprozina 0.94x350=329
30ml cipkorda 3x30=90

640+329+90=1059dinara za 100l vode.

Koji je tacno datum na boci galmina tih sto su ti ostale? ako nije previse star a dobro je bio skladisten, moze se ici i sa njim, malo jacom dozom 3%...steta da se baci...svi otrvoi imaju rok posle koga im se smanjuje dejstvo-jacina, da je preporucljivo koristiti posle isteka roka nije sigurno...
 
Nazad
Vrh