Zimsko Prskanje

U opstoj guzvi ove proleci ne stigoh da oprskam sljive danas ih obisao pupoljci bubre ali nece jos nekolimo dana pa se mislim da ih sad malo bakrom odradim? Ima li svrhe?
 
Vreme je da se razmišlja o nabavci preparata za plavo prskanje ,pa samim tim bi trebala i tema da oživi.Ja sam nabavio eos i kocid,šta vi planirate?
 
Ja sam danas gledao po apotekama , plavo ulje 800 din za litar.
A preporučuju mi da uzmem neki bakar plus cipkord i da mu dodje isto...?
 
Ja cu kajsije prskati plavim uljem.Mislim da je mnogo bolje nego eos koji samo vasi ubija a ostalo(krastavos,supljikavost...)?Znam da je jeftinije i da izadje za hiljadu litara oko 4000 dinara a za plavo ulje treba 25 litara pa puta 700.00 dinara,znaci oko 18.000 dinara.Zbog cega tolika razlika,sta dodajete u eos da bude kompletna primena?
 
Ja cu kajsije prskati plavim uljem.Mislim da je mnogo bolje nego eos koji samo vasi ubija a ostalo(krastavos,supljikavost...)?Znam da je jeftinije i da izadje za hiljadu litara oko 4000 dinara a za plavo ulje treba 25 litara pa puta 700.00 dinara,znaci oko 18.000 dinara.Zbog cega tolika razlika,sta dodajete u eos da bude kompletna primena?

Pa eosu dodaj bakar (funguran , bakrani oksihlorid , nordox , kocide) i eto ti plavog ulja :D mozda ja gresim i pogresno pisem vec ko zna koji put , ali po meni ulja (eos, galmin) + bakar (koje sam nabrojao) = plavo ulje ?!
Sad izracunaj da li ti je jeftinije da sam pravis ili da kupis izmiksano u plavom ulju
 
Смета ли плавом уљу кад измрзне? Питам јер многи продавачи имају складишта која мрзну. Ако смета узећу одвојено галмин или еос и неки бакар у праху.
 
Eos 20 litara po 3,5 eu je 70 eu,kocid 3kg po 10 eu je 30 eu što ukupno dodje 100 eu po hektaru .Plavoulje 20 litara po 750 din je 15000 ,pa ti vidi koje je jeftinije,a ako pogledaš koliko ulja i bakra imaš u plavom ulju a koliko u eos +kocid sve će ti biti jasno

- - - - - - - - - -

normalno je da smetada izmrzne ali ne samo plavom ulju ,smeta i eosu
 
Nazad
Vrh