Zimsko Prskanje

i mene zanima isto pitanje sto je i radan postavio, kad ce otprilike sljive "uci" u fazu misjih usiju i kad nece moci vise da se prska?
 
Prskanje izvršeno do 12 h :D Galmin + Cuprozin + Cipkord, dvoumio sam se, ali sam ga ipak dodao ! sada čekamo sledeću fazu, pa opet :D
 
Matke da nisi poranio? Kod mene niko ne planira još bar nedelju dana...
Post je spojen: [time]1300194529[/time]
_________________________________________________
Šta mislite o Nordox fungicidu i BASF kumulusu? Kolega time tretira borovnice i čisto sve ko suza?

Ja po netu vidim da su to preparati za nisko bilje .. ili to nema veze?
 
danas sam prskao sljive.
ali posle 10 min je pala kisa a stablo se bilo osusilo
.dali treba ponoviti zato sto je kisa pala??.
 
u upustvu koje sam dobio uz preparate na deset litara vode ide 75 g bakaroksihlorida, 3 mililitara cipkorda 20ec, galmina pola litra. ja sam tako prskao. da li je u redu tako ? tri dana je izdrzalo na sljivi,bilo je suvo vreme,danas kisa. jel odradilo posao ?
 
pele je napisao(la):
Dragojlo i ja bih cekao vikend za prskanje zbog ovih kisa.Sta mislis da nebude kasno?Trecinu sam poprskao pre neki dan,bilo blato pa prekinuo!

I ja sam bio danas rad da prskam, ali vetar ubija ne pada kisa, ali evo samo sto nije pocela...

Sada sam obisao sljivu, pupoljci su poceli da bubre ima jos vremena... samo da ova govna od vremena prodju pa da se radi...zbog pada temperature malo ce i da uspori vegetacija a time i pucanje pupoljaka...mislim da u narednih 10-15 dana treba odraditi zimsko samo vreme da nam dozvoli.
Post je spojen: [time]1300175475[/time]
_________________________________________________
milanmozgovo je napisao(la):
danas sam prskao sljive.
ali posle 10 min je pala kisa a stablo se bilo osusilo
.dali treba ponoviti zato sto je kisa pala??.

ne moras ponavljati, ulje je dovoljno lepljivo i masno da se mnogo teze ispira od drugih preparata, a sa sobom je vezao i bakar :D
Post je spojen: [time]1300201236[/time]
_________________________________________________
Topas je napisao(la):
@Dragojlo

Glupo je uopste diskutovati da li ima aktivnih materije u onom sadrzaju u kojem su navedene na ambalazi i uputstvu, jer ako hoces tako onda ne znas ni da li ima mineralnog ulja u Galminu koliko su naveli kao i bakra u Cuprozinu i cipermetrina u Cipkordu,zato o tome necu ni da diskutujem uopste. Cinjenica je jedno, ovo prskanje je najvaznije prskanje,tako da prskati bilo kojom kombinacijom od navedenih u prethodnim postovima je dobro i nema greske.Samo da se gleda ekonomska racunica naravno.Pozdrav

Tacno, dikutovati o stvarnom sadrzaju aktivnih materija nekog pesticida nema smisla bez labaratorijskih analiza...

Ja kada pricam i pisem o sadrzaju aktivnih materija mislim na one kolicine i koncentracije koje pisu na ambalazi i deklaraiji pesticida...tako da se treba vratiti par strana u nazad i vec je sve uporedjeno i izracunato, i plavo ulje i crveno ulje i glamin+cuprozin+cipkord....

Galmin+cuprozin+cipkord jaca koncentracija aktivnih materija *po dekleraciji* i od plavog i od crvenog ulja, zato plavog i crvenog ulja treba ici vise 3%, dok galmina ide 2% sem kruske gdje treba ici 3% zbog kruskine buve...plavog ulja recimo za jabuku ide 3%, sljivu 2-3%, breskvu 2-3%....

:ppozdrav:
 
Dali ja mogu oprskati sa crvenim uljem i dodati Cipkord da li je to dovoljno za prskanje sljive ,i da li mogu preci sa tim io par stabala visnje i jabuke i kruske
 
idklecin je napisao(la):
Dali ja mogu oprskati sa crvenim uljem i dodati Cipkord da li je to dovoljno za prskanje sljive ,i da li mogu preci sa tim io par stabala visnje i jabuke i kruske

Moze
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 10:16:47 CDT[/time]
_________________________________________________
luka kv je napisao(la):
kazes galmina 2 % a ja stavio 5% :zli: hoce li naneti neku stetu ova moja koncentracija?

Ma nece nebrini nista, inace su pre i preporucivali cini mi se do 4-5% galmina pre nekoliko godina ako se dobro secam...razblazice ga svakko kisa
Post je spojen: [time]1300202396[/time]
_________________________________________________
Ko zna mozda u njemu ima duplo manja koncentracija ulja, pa si ti onda i pogodio pravu dozu :D ::namigivanje::
 
sad mi pade na pamet kad vidoh dragojla i djodu kod tebe.djoda je mojoj supruzi predavao muzicko u podunavcima kod kraljeva
 
kako je mali svet :ppozdrav:
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 10:53:58 CDT[/time]
_________________________________________________
kakvo je ovo vreme, pad temperature :udri: i kisa,kisa,kisa nece da valja mart nikako

http://www.freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=23&gid=792680

beograd_30.gif
 
Jedno pitanje za upucenije hemicare..
obilazeci ovih dana "vocarske diskoteke" sto ce reci poljo pateke u potrazi za nekim fugicidom, nailazim na razne proizvode gde se bakar pretstavlja u dve varijante
- bakar hidroksid
- bakar oksihlorid

moze li neko da ovo elaborise i sta je bolje traziti ili birati
 
dok ne krene vegetacija nema ni onoga zbog cega se prska,, tako da se plasim da posle 5dana kise ne budete morali da ponovite,,ja necu jos neki dan danas sam zavrsio sa rezidbom. odpadose i noge i ruke,,ova zima nas ulenjila.pozzzz
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_kh43uPIc_w&feature=related[/youtube]

Evo da malo pojasnimo !
 
Nazad
Vrh