Zimsko Prskanje

Dali sad moze da se prska voce plavim kamenom (bordovskom corbom) uz dodatak ulja
 
Truljenje plodova nema veze sa zimskim prskanjem to se rešava kasnije, sada ideš bakrom ako nije krenula zelena tačka,a ako jeste onda ciram,pošto ste vi raniji sa vegetacijom moguće da je kasno za bakar. Javiće se neko iz tvog kraja pa ćemo videti u kojoj fazi se trenutno nalazi breskva

Hvala na odgovoru, cekamo nekog iz mog kraja. Primecujem da se budi.
Za ubuduce da znam, kako je zastiti dok ne krene vegetacija?
Ciram je preparat koji nije na bazi bakra, a primenjuje se kada pupoljci vec krenu.
A koji preparat se koristi ako pupoljci jos nisu krenuli, taj na bazi bakra?
Da li se ti preparati koriste pojedinacno, ili se kombinuju sa jos nekim preparatima?
Izvinite sto mnogo zapitkujem...
Hvala!
 
Tako nekako, deformise se ceo list, i novi listici su skupljeni... a vidim da imam sada i neke pege po mladim grancicama...
 
Pege su možda i normalne, svako voće ima neki svoj trip na kori, nigde nije glanc boja i tekstura :)
 
Pozdrav!prekjucer sam orezao vocnjak,i oprskao plavim uljem!dan je bio suncan temper.14+ ali je navecer pala kisa!e sada dali je potrebno da ponovim prskanje?na oko su vocke bile suhe posle prskanja!da naglasim da je to mladi vocnjak za kucne potrebe40 kom!Tako da bi mogao ponoviti ako ima potrebe!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam juce bio u poljoprivrednom trazim plavo ulje kaze nemam imam crveno i nisam ni uzeo jer sma procito ovdje na forumu da sad ide plavo..najgore sto je pala kisa i vocke su mokre ne znam do kad bi moglo ici sa uljem jer vec imaju formirani pupoljci onako malo nabubrili..
 
Nema veze sto su nabubrili,samo da se nisu otvorili.I ja cekam pogodno vreme da poprskam sa bakrom,izgleda da je jedina prilika u nedelju posto ce biti malo sunca.Posle toga kisa i pad temperature tako da ce biti ne moguce prskati.
 
Na uputstvu za plavo ulje pise da se moze koristiti jednom u toku godine na istoj povrsini.
Pricao sam sa jednim zastitarom, plavo ili crveno ulje, kaze mi da je to isto samo je razlicit proizvodjac
 
Ove godine sam definitivno naučio nešto za u buduće i sva je sreća da se nisam zaleteo u neki veći zasad jer bi samo greške pravio.
Naravno svaka godina je priča za sebe al' zimsko prskanje treba obaviti polovinom/krajem februara čim se može. Znači više ne čekam nikakav idealni trenutak,definiciju pupoljka,da prođe kišica u razmaku od 5 dana pa se onda lomi trči brže bolje prskaj dok nije krenulo cvetanje.Konačno završih sa ovom temom do sledeće godine :veseljak::
 
Poslednja izmena:
dokle je rok za plavo prsakanje posto gledam na internet vremensku prognozu i vidim da je sarenoliko vidim da ima vise kisa ce biti nego lepog vremena sad koliko treba plavom ulju da usvoji biljka da nemoze kisa da ga spere a vreme bi bilo da se pocne
 
dokle je rok za plavo prsakanje posto gledam na internet vremensku prognozu i vidim da je sarenoliko vidim da ima vise kisa ce biti nego lepog vremena sad koliko treba plavom ulju da usvoji biljka da nemoze kisa da ga spere a vreme bi bilo da se pocne
Ne znamo sta prskas,ako je kajsija rok je bio juce:haha:,ja sutra prskam ,zadnje je vreme .Vec se polako nazire ,,crvena tacka'' na pupovima.Od ponedeljka kisa tako da sutra mora da se uradi.Inace je blato do kolena u vocnjaku ,nadam se da se necu zaglaviti sa mojim tomicom.
 
Ne znamo sta prskas,ako je kajsija rok je bio juce:haha:,ja sutra prskam ,zadnje je vreme .Vec se polako nazire ,,crvena tacka'' na pupovima.Od ponedeljka kisa tako da sutra mora da se uradi.Inace je blato do kolena u vocnjaku ,nadam se da se necu zaglaviti sa mojim tomicom.



ja imam visnju sad mozda jos moze da se odlozi plavo prskanje nesto najavlju lepsa vremna za 10 mart
 
Poslednja izmena:
Pregledaj pupoljke ,laicki receno ako se pojavljuje crvena boja na pupovima(krunicni listici koji se crvene) onda je kasno ,mada neki prskaju i onda,samo smanje koncetraciju hemije na pola doze.Mada ja mislim da visnja ne bi trebalo da je jos kriticna.
 
Nazad
Vrh