Zimsko Prskanje

krcinac

Član
Učlanjen(a)
6 Dec 2007
Poruka
336
Lokacija
pancevo
U kojoj meri obavljate zimsko prskanje i kojim preparatima i sta mislite o sve ucestalijim zahtevima za vracanje kreozana
 
Једне године нисам могао из објективних разлога да урадим зимско прскање. Е брале ја сам се те године распао од прскања. То није било нормално, имао сам страшно јаке нападе лисних ваши, буба ових, оних, пламењаче, пепелнице и не сећам се чега све не...Мислим да сам до јуна, јула прскао као манијак. Једноставно нисам могао сустићи што сам пропустио и онда сам се уверио у исправност и оправданост зимског прскања.
А што се тиче креозана, ипак бих се ту сложио са стручнијим људима. Кажу да је у Европи забрањена употреба већ десетак година, да је отрован и за људе. Не знам да ли је истина да воћке не могу до августа да разраде и избаце те отровне материје из себе? Он ме подсећа на фурадан са којим се третира кукурузно семе код нас. Кад семе обложиш са фураданом до августа све живо заобилази кукуруз, ко зна колико дуго остаје у њему. Вероватно га ми поједемо кроз храну на крају. Тако и треба човеку, сами ћемо себи пресудити, не треба нам :zli:
 
pozdrav.na jesen sam posadio vocnjak pa trebam da izvrsim prskanje,a ublizini ima od komsije pceljnjak pa me interesuje da nebi skodilo za pcele.hvala unaprijed.
 
Mislim da pčelama neće smetati obzirom da sada ne izlaze iz košnica. Međutim na proleće kada pčele budu aktivne moraš voditi računa kad primenjuješ insekticide. Ako hoćeš (a trebalo bi) da budeš dobar komšija najbolje da kad budeš prskao insekticidom obavestiš pčelara da čovek zna pa neka radi šta mu je volja. Naročito u vreme cvetanja. Ja sam prošle godine tako otišao kod jednog pčelara da mu kažem a on mi kaže prskaj neće im valjda ništa biti :sta: :haha: Nisam ga posle pitao za rezultat. U principu tretiranje treba vršiti pred veče kada pčele prestaju da budu aktivne.
 
Исто сам и ја прошао са комшијом као и наш Небојша. Прскао сам један плац тоталом пре подне у лето. Комшију :nono: сам обавестио недељу дана унапред, јер сам знао да ћу прскати, и све је било у реду. У принципу мислим да смо у обавези да обавестимо комшије да ли ћемо тровати :zli: поред њиховог имања, поготову ако имају пчела, стоке...Мислим :sta: да у том смислу и има неко упозорење на препаратима.
 
Ja imam mali vocnjak u basti,cisto onako za porodicu.Kad treba odraditi zimsko prskanje i sa kojim preparatima?
 
Сачекај још мало да отопли па их онда окупај али добро, са неким уљним препаратом. Ја ћу у марту са црвеним уљем.
 
Прошле године сам га плаћао око 800 динара, неки произвођач из хрватске, ове још нисам ни погледао. Сад ћемо.
 
Ја сам мислио на оригинално паковање од једне литре, неразблажено... Баш бих волео да видим тог произвођача са свим потребним састојцима за 540 динара по литри, и да препарат одради све што треба. Хвала на Кинезима ( да се не би чешали целе године )...
 
u vezi pcela!!!!!!!!!!!!!!!!
ako ko i od nas ima pcele, pa i komsija, najbolje bi bilo da ih tog jutra rano zatvori( kosnice), dok neprodje prskalica kroz vocnjak, cim prskalica izadje i pcelice mogu van. Ja sam kod mene napravio gresku i ne valja da jos koja pcelica strada, one su za nas zlato
 
Nazad
Vrh