Zimsko Prskanje

Ja sam danas prskao kajsije funguranom, koncentracija 40ak grama na 10 litara vode, preko 40% su bile u ovoj fazi, ostale su bile malo sitnije ali takođe krenule:



Breskva:

Pa nek ide život. :osmeh: Eto neko već jednom da istestira da li će spaliti pupoljke.

Da upotpunim eksperiment podacima.

Prskao sam Funguranom, aktivna materija bakar-hidroksid, 500 grama po klogramu. Doza je bila 40-50 grama na 10 litara vode, znači 0.2-0.25% aktivne materije bakar-hidroksid.

Temperatura od 9 do 11 stepeni, oko podneva. Blagi vetar, na trenutke jači :D
 
Ja sam juče prskao breskve i kajsije, tek se počeli otvarati pupoljci. Onako napukli.

Nisam stigao ranije, onda kiša svaki dan i nikako da završim posao.

Bilo bi bolje da je urađeno ranije, ali šta da im radim, valjda nije kasno. :)
Javljam rezultate hoće li biti kakvih neželjenih efekata.
 
Jel ima neko iskustva sa Bakarnim Uljem Chemikal Agrosava?

bakarno-ljue3dambalaza70.jpg
 
Pa na agrosavinom sajtu piše da ide 1,5%,ako je tek krenula vegetacija, i 1%, ako su krenuli da se otvaraju cvetovi.
 
U principu isti ti je to đavo, samo je razlika u bazi bakra, u Plavom ulju je oksihlorid, a u Bakarnom ulju je hidroksid, u u Bakarnom ulju je veća koncentracija, pa ga ide manje procentualno.
 
QUOTE=đađo74;983984]Preporuke stručnjaka, ali i skustva članova su različita i to je za forum dobro. Moje lično mišljenje i opredeljenje, još uvek je ...
amb_plavo_ulje_s.jpg
[/QUOTE]


Pa normalno da ti je opredeljenje Galenika,kada imas od njih proviziju:bravo:
 
Prosle godine sam kajsije tretirao bakarnim uljem 18. februara. Ove godine pola oko 25. a ostatak planiram od nedelje ako ne bude kasno. Vreme jednostavno ne da.
 
Ja sam znači funguranom juče kajsije, a danas je otac bio vredan pa je dovršio trešnje i šljive :) ostale mi trešnje u njivi, valjda imam još koji dan fore, ne stižem od posla...
 
Nazad
Vrh