Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ma to ce biti suvo jako.
Zbog junetine onda treba vise slanine
nego da junetine nema.
 
Slažem sa kolegom iz prethodnog posta....
Ne znam za junetinu, ali znam za konjetinu...
Pravili smo kobasice pola konjetina a pola čista svinjska masnoća, mleli smo zajedno, jedan komad mesa, pa komad masnoće, i na kraju, posle odležanih mesec dana, da probamo, opet suvo, posle 3 meseca bilo tvrdo da si mogao kobasicom da umlatiš nekoga kao motkom....
 
Neće biti suvo.Samo treba malo više obratiti pažnju dok su kobasice na promaji i skinuti ih dole tik čim odrade fermentaciju.
 
ben roj takvu kombinaciju koristim za cajnu kobasicu.Tačnije 6kg plećke,3kg juneceg buta i 1kg leđne masnoće a idu u kolagena creva pa nije isto kao sa prirodnim jer sporije fermentišu.Sada sam u obične kobasice išao 30% junetine i 70% svinjetine i to masnije delove pa ću videti a punjeno je u prirodna i kolagena creva.Ako krenu brzo u sušenje dobiće vakumiranje.

- - - - - - - - - -

MK1W8jj.jpg

Evo švargle po mom receptu.Unutra su jezici,srca i meso glava.Malo sam više osolio i trebao sam ubaciti kožurica da bolje vežu masu ali svejedno ukus je par ekselans.Degustacija je moguća svakim danom. :ppozdrav:
 
Matiću kod mene je od tog materijala napravljena kranjska kobasica, koja je dobila dva dima. Isto par ekselans, i pržena i obarena. Degustacija po potrebi :osmeh: i volji, ko dodje dobrodošao.
 
Aco nisam ljubitelj Kranjske kobasice pa pravim ovu varijantu.
Gorane neće kulen skoro pa onda ovo jedeš i misliš na kulen. :haha: Jesi uspeo da napraviš đakonije po Sremskom receptu? :cvetic:
 
Kuvalo se dosta kožurica i papaka a znam da sam zeznuo što nisam ubacio unutra kožurice i još malo čorbe tj.želatina.
 
Nazad
Vrh