Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ajde sad da merimo ciji je veci,deblji i crveniji
Zalihe su pri kraju imam samo 2 kom
Po savetu @super bace kupio sam gorenje vakumirku
ecdc54626e17316d7d16f09b22452a6a.jpg
b1e96ac2df473c4372bbf6cdf997cd1c.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Vakumirka je luda sprava.Jedan komad šunke sam vakumirao i ubacio u stari pokvareni zamrzivač proletos a izvadio ga napolje jesenas.Ljudi što je ukus,da se raspametiš,bolan da se leči.
 
Odlicna je gorenje vakumirka,radim vec cetvrtu godinu sa njom. Danas vakumirao kobasicu sa gorenje kesama,koje nisu bas ni jeftine. Sutra mi stizu kese iz NS,e sad videcemo kako ce se pokazati,sa obzirom da su mnogo jeftinije.
 
Gorenje kese su deblje dok su ove koje se kupuju na internetu i po prodavnicama tanje i hoće da se desi bušenje tokom manevrisanja gde uđe vazduh u kesu i džabe ste krečili.To je moje iskustvo iz rada sa vakumirkom.
 
Uvek sam stavljao domaci beli luk u kobasice. Ove godine ga nemam, a nebi bas rizikovao sa ovim kineskim iz prodavnica. Ide li ista kolicina belog luka u prahu, kao i svezeg?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Hvala puno, ma pronacicu domaci. Ima kod komsija.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ide u kupus i pasulj,isecem satarom na sitnije komade.

- - - - - - - - - -

Da li mogu da se pokvare kobasice ako su izvakumirane malo mekse (sirovije)?
 
Ne mogu da se pokvare ali će ostati meke.Bolje ih ostavi da se dovoljno osuše za seckanje,pa onda u vakumirku.
Obrati pažnju na glave.Meni su često ''krenule da kandelaju'' i od tad ih više ne ostavljam.
Inače koristili smo ih samo za pi'tije.
 
70% kobasica je suvo,a ostatak je malo mekaniji,tj sve one koje su ispale deblje tokom punjenja,sporije sazrevaju. Morao sam da vakumiram,posto sutra koljem jos jednu svinju,pa mi treba mesta u pusnici. Inace tu izvakumiranu cuvam u frizideru.

- - - - - - - - - -

Glave cu jos sutra da dimim i idu u zamrzivac,pa nek vade za pasulj i kupus,a mozda ce kako i ti radis u pihtije
 
Nazad
Vrh