Recepti kulena, kobasice, švargle...

Maticu mislis na afterparti ?
Fil je isti, samo je ambalaza drugacija.
Nebojsa ako Vas put nanese u moj kraj navratite. :ppozdrav:
 
A u ova novosadska mi se svidja bas.Jednom prilikom cu i to probati napraviti.
Mi smo danas potukli zivu silu i meso se sigurno hladi na prikolici do sutra.A sutra cajna rostiljska i naravno domaca baninska...
A danas istopili jedan kazan masti a cvarci ispresovani onako mlaki nesoljeni -------nema dalje......

Nort ovo mirise i preko monitora....
 
Maticu mislis na afterparti ?
Fil je isti, samo je ambalaza drugacija.
Nebojsa ako Vas put nanese u moj kraj navratite. :ppozdrav:

Hvala na pozivu,da sam u tom pravcu svratio bi i da se upoznamo a i da cujem neki savet kako se puni kulen u to crevo i kakav je proces susenja jer ja isto za potrebe svoje kuce pravim te domace preradjevine i prosle godine sam probao da tako punim kulen ali na zalost mi nije uspelo,nisam uspeo da izbacim nikako vazduh iz creva pa sam se vratio na vestacka
 
Ljudi, dali kolagena creva potapate u vodu pre punjenja? Ja sam bio ubedjen da se potapaju ali danas sam ih kupovao u prima commercu i prodavac mi kaze da se ne potapaju. Kako vi radite?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
Creva treba obavezno da odstoje 15 do 30 minuta u toploj (ne vrucoj!) vodi pre punjenja, ako ne zelite da kasnije dodje do odvajanja creva od mesa u toku susenja kulena.....A verujem da se to mnogima desavalo......
 
@Ljubek
Probaj novosadsku kod Grahovca (Mesoproizvod iz Lugova firma). Mi ukucuni se odusevili, zato sada se i cimamo da to napravimo od naseg mesa. Malo je poskupa (570-580din/kg) u mesari, ali vredi definitivno.

@Rasa91
Hvala. Probacu na Rumenackom Milex ako ima, ako ne onda kontaktiram Zrenjanince.
 
N.A baš na to mislim.Odličan je samo malo ljući za moj ukus.
Svake godine pravimo na meru kulen i onda se jedan deo odvoji i jos se doda paprike, jer licno ne volim kulen ako nije ljut, kobasica je da je bez problema mozes jesti koliko hoces i sunka, a kulen volim da znam koja je vatra. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nebojsa probajte za pocetak u debela svinjska ili u slepo govedje, mislim da ove godine necu nista u vestacka creva puniti puno mi ima lepsi ukus iz prirodnih creva.
 
A u ova novosadska mi se svidja bas.Jednom prilikom cu i to probati napraviti.
Mi smo danas potukli zivu silu i meso se sigurno hladi na prikolici do sutra.A sutra cajna rostiljska i naravno domaca baninska...
A danas istopili jedan kazan masti a cvarci ispresovani onako mlaki nesoljeni -------nema dalje......

Nort ovo mirise i preko monitora....
Baninsku sa tucanom paprikom?I ja sam delom sa Banije i takvu pravimo oduvek :ppozdrav:
 
Svake godine pravimo na meru kulen i onda se jedan deo odvoji i jos se doda paprike, jer licno ne volim kulen ako nije ljut, kobasica je da je bez problema mozes jesti koliko hoces i sunka, a kulen volim da znam koja je vatra. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nebojsa probajte za pocetak u debela svinjska ili u slepo govedje, mislim da ove godine necu nista u vestacka creva puniti puno mi ima lepsi ukus iz prirodnih creva.

Moracu da probam jer ne sumnjam da je ukus drugaciji a verujem da mora biti i zdravije ipak je prirodno prirodno
 
NA koliko stavljas paprike u kulen moze i ceo recept i kum i ja se odusevili kad smo bili kod tebe jos ga pominjemo
 
Maticu kupujemo.
Ovo je prva svinjokolja posle XX godina da nemamo pravog majstora jer nemas koga naci za platiti, jedan od 2 majstora ostario i vise nista ne radi,a drugi otisao preko...bice tesko iduce nedelje.Tako da creva i ne pomisljamo da peremo.

Jovo...paprike zavisi od ljutine od 0.7-0.9 ali kazem odvojim jedan deo i jos doljutim, volim kad je kulen ljut,a soli 2% i nista vise(pre smo i belog luka dodavali). Vidi ako imas vremena dodji preko zime drugarski u goste, a mozes opet istim povodom. :osmeh:
 
Trazio sam od tetka recept za kobaje i kulen. Prosle godine sam probao jedno i drugo, i bilo je perfektno. Sad kad gledam sastav recepta, cini mi se malo slaba gramaza paprike. Sta kazete?

KOBASICE - 50kg
1kg soli
300g ljute paprike
200g slatke paprike
125g bibera
170-200g belog luka svezeg iscedjenog

KULEN - 20kg
300g ljute paprike
100g slatke paprike
100g bibera
200-300g soli
1 rum fraklic
 
Po meni puno i previse bibera u oba recepta... Sto se nas tice za kobasice 2,2% soli, 2% paprike, 0,1% bibera, belog luka odoka i mesaj.
A u kulen samo so i paprika, nista drugo od zacina.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kada je zdravo ljuta paprika i 1% je dovoljan da progore gaće. :haha: Od 1.5 i 2% progore i čakšire pored gaća.Šalu na stranu kako jedu vaša deca tako ljuto?
 
Nazad
Vrh