Recepti kulena, kobasice, švargle...

Baš tako sticajem okolnosti jedan moj sinovac se oženio i otišao u tazbinu da živi.Sva ta sela nemogu sačuvati kukuruz od divljači pa ga i ne siju.Najviše se bave uzgojom stoke na pašnjacima ovce ili sistem krava tele imaju dobar podsticaj.
 
Može što se mene tiče samo tek sledeće godine jer smo potrošili proizvodnju 2017 i tek treba da pravimo 2018.Recepti se razlikuju od kuće do kuće a tek od regiona do regiona da ne pišem.
 
Kod nas ga ne pravi niko a ja razmišljam da probam al tek iduće godine.Što se degustacije tiče probao sam vaš sremski i slavonski kulen u suštini su slični po ukusu i ljutini.Možda i dođem dok bude suv ovogodišnji ako me put nanese.
 
Kod nas ga ne pravi niko a ja razmišljam da probam al tek iduće godine.Što se degustacije tiče probao sam vaš sremski i slavonski kulen u suštini su slični po ukusu i ljutini.Možda i dođem dok bude suv ovogodišnji ako me put nanese.
Jesu Miso dosta slicni samo sto je slavonski malo krupnije samljeven I ima vise masnoce, dok u banijski se masnoca ubacuje u trakicama I nasecka na sitne kockice, ne melje se.
 
Ahaha.Bili smo i na tavanu gde se sušilo meso i mesne prerađevine i ako se sećaš konstatovali smo da je prejaka promaja.Kod Kamenog sam probao kulen u avgustu i preterali su sa slatkom paprikom jer je preovladala.
 
Probao sam Banijsku iz tvoje radinosti Gorane i to sa našim kulenom nema nikakve veze.

Baca prosle godine ja poslao sestri u Rumu jednu baninsku i kada je zet naceo paralelno sa svojom sremskom u drustvu gde su sve sremci prvo su smazali baninsku i pitali ima li jos ovoga al je dobro
 
Ahaha.Bili smo i na tavanu gde se sušilo meso i mesne prerađevine i ako se sećaš konstatovali smo da je prejaka promaja.Kod Kamenog sam probao kulen u avgustu i preterali su sa slatkom paprikom jer je preovladala.
Tako tako Maticu, podseti ga dobro da pravi dve vrste kulenja, nedaj mu da vrda :haha:
 
Ljubek nisam ja ni rekao da je loša već da je totalno drugačija od našeg kulena.
Milton izgleda da on pravi više vrsta i da ima neku za goste koju servira uz priču to je ta i ta kobasica... :haha:
 
Nazad
Vrh