Recepti kulena, kobasice, švargle...

To je Caso masina, svidelo mi se ovaj model jer ima pozadi dodatak za rolnu i posebnu posudu za prihvat tecnosti prilikom vakumiranja. Do sad sam vakumirao oko 200 kom. razno raznih proizvoda, za sad je ispunila moja ocekivanja.
 
Нема шансе да се нешто не муља па макар и на петом континенту, балкане мој. Сакрио пушницу у дечију кућицу, дими само ноћу јер би му дању дошло десет инспекција, комшије мора да подмити да га не пријаве, продаје аустралијско месо као "домаће димљено мејд ин Балкан" на црно......ово је тамо строго забрањено и може да прође само код наших (дај шта даш само да подсећа на мирисе родног краја), пошто и женин ујак је то тамо исто радио и крио се ко сам ђаво да га не открију, иначе одоше јаја на добош, лично ми он причао како се све довијао да га не открију.
А не би ме чудило и да је побегао из ЈНА за Аустралију.....немогу да му расчитам датум са руке, видим да је '91 оЧо у војску.
Не судим му ни најмање, ал боље да прича истину.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Pun mi je kur.. ovih kurtona sto su pobjegli od rata, a seru o srpstvu sve u sesn'est. Ja da sam neka vlast u drzavi takvima bih oduzeo drzavljanstvo i zabranio ulazak u drzavu. OK ako si otisao, pobjegao, od rata, tvoja volja, ali nema bato vise da pripadas ovdje, mogli smo bez tebe onda, mozemo i u buduce.Znam ovdje takve ljude, pred rat se kurcili do neba, a kada je puklo tutanj za dojcland, tata im umre tamo pa ga posalju kuci brzom postom da ga drugi ukopaju, samo da ne dodju ovdje jer ih neko moze slucajno naguziti na ratiste. Ali su tamo aktivni clanovi i osnivaci srpskih drustava, kud-ova i slicnih sranja i puna im usta srpstva, u najmanju ruku mi se gade.
 
Ja sam takođe hteo da probam tako samo što sam razmišljao da pola smese proteram kroz bubreg za čvarke a drugu polu kroz rešetku 10mm pa da posle pomešam i izmešam zajedno ali nikako da se odlučim na taj korak.
 
Ovde negde sam procitao da se koncentracija soli najbolje odredjuje tako sto se jaje potopi u isti rastvor ( i ako ispliva tada je ok )

Zanima me koliko meso ( pecenice od kremenadle ) treba da stoji u tom rastvoru i da li se meso posle vadjenja pere ( lezi u slatkoj vodi ) a zatim

cedi pa susi ? ( ili pranje nije obavezno )

Hvala . . .
 
Ovde negde sam procitao da se koncentracija soli najbolje odredjuje tako sto se jaje potopi u isti rastvor ( i ako ispliva tada je ok )

Zanima me koliko meso ( pecenice od kremenadle ) treba da stoji u tom rastvoru i da li se meso posle vadjenja pere ( lezi u slatkoj vodi ) a zatim

cedi pa susi ? ( ili pranje nije obavezno )Hvala . . .

Pečenicu (i inače komade mesa) držim 3 dana usoljenu, sa svom ostalom salamurom, i 4 dan stavim međ' kobasice i kulene da se dimi...
Malo natrljam soli po svakom komadu, i to je sve...
Kakvo utapanje u rastvor, pranje i sl.....:sjasi:
 
Radi Dragane kao sav svet.

Ide ove godine cela krmaca u kulen tako da ce jedna mera ici na kockice cisto za probu a ostalo kao sav normalan...:osmeh:
Predpostavljm da je vecina nabavila papriku za kulen(ja jos nisam jer je klanje zakazano za 08.12) svake godine isto pitanje se namece... Kako ste zadovoljni sa proslogodisnjim kvalitetom paprike, jel ostajete pri svom dobavljacu ili menjate?
 
Ja ostajem pri Kisačkoj paprici kao i prethodnih godina.Kobasice su u light varijanti jer neće niko da ih jede ako su ljute a kulen u medium varijanti i bude dobro.
 
Nazad
Vrh