Recepti kulena, kobasice, švargle...

Mnogo je svetlo za sudzuk....po meni ovo je neka budimska

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nije bitna velicina, ja sam napravio od starog bubnja od ves masine,iseko iskovao i nitnama fiksirao.Mislim da je bolje perforirani lim jer dobija vazduha sa strane i od dole. Odlik i velicina ti nije bitna,mozes i u krug praviti ako si vican,NAJBITNIJE je da ti presek koji gori bude 10 cm visina x10 cm sirine jer to nece proizvoditi veliku toplotu a bice dima da se lepo i polako udimi.

Rano sam poceo da mislim o svinjokolju al zanima me ovaj vid dimljenja.znam kako izgleda ali ne mogu da pronadjem sliku na forumu.dal li lozis vatru ispod stalka sa piljevinom ili na neki drugi nacin potpalis piljevinu?
 
Rano sam poceo da mislim o svinjokolju al zanima me ovaj vid dimljenja.znam kako izgleda ali ne mogu da pronadjem sliku na forumu.dal li lozis vatru ispod stalka sa piljevinom ili na neki drugi nacin potpalis piljevinu?
Posebno u lopati zapalim malo granja ili par cutaka i kad sve postane zerava onda na pocetak/na jedan kraj stavis,bitno je da nema plamena,zeravica ce uraditi zapaliti piljevinu
 
Danas bio kod Kovačeva pa ga moram pohvaliti javno,odavno takav kulen ukusan i dobar a i na oko lep nisam jeo.A i čajna je isto za 10+.
jbg nismo se fotkali:ppozdrav:
 
Nemoj da me falis tanak sam sa robom :haha:
Stvarno nikad da se ufotkamo bog te!!! Jedinu sliku sto imamo je iz 2011 sa blokada na Tamiskom mostu al se tada jos nismo ni znali :osmeh:
 
Iskustva vasa sa Kiss paprikom. Kupovao sam par godina od nekog Dragana iz Apatina nasao ga na nekom ribolovackom forumu pa sam mislio malo da promenim. Nesto nisam bio prosle god zadovoljan ljutom...
 
Ima li ko iskustva sa Cincurakovom paprikom?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Ove godine stigla paprika iz Bačkog Monoštora.Od ljute uši otpadaju a od feferonke odoše i uši i gaće u duetu. 🤣🤣🤣
 
Na koju sajbu meljete meso za cajnu kobasicu po ovom receptu na 36strani?Nisam nasao ili nisam vidio .!
 
Nazad
Vrh