Recepti kulena, kobasice, švargle...

Meni je neizmerno žao zbog toga a nadam se da ću nadoknaditi nekom drugom prilikom.Gostoprimstvo kod mene ukazano je svima koji su svratili uz put ili namerno tako da je kapija uvek otvorena za sve.
 
Minđušar takva mi je kapija da i kada se zatvori rešti kroz nju. :osmeh:
Tako je.Bujon kao za pihtije se kuva.Nije loše ubaciti goveđeg želatina da masa bude staklasta ali nisam radio sa njim pa ne znam tačnu meru.
 
Mislim da ne grešiš.U čajnu idem sa 10% dok sam u Sremsku ubacio po slobodnoj proceni bar 40% slanine na 30% junetine.Razlika je u crevima,ako ide u kolagena onda ne mora mnogo masnoće jer neće da se ocede i ne prodiru dim i vetar tako brzo kao što je slučaj sa prirodnim crevima.
 
Da probam nesto novo.....
Vrat upakovan u kolageno crevo......odlezao je 14 dana u zacinima

259a25h.jpg
 
Pozdrav svima. Bio bih zahvalan svakome ko moze da mi posalje kontakte ljudi koji usluzno suse meso. Naravno, pozeljno one sa kojima imate pozitivna iskustva. hvala puno unapred
 
Rabadžija izveštavaj nas redovno o ovom poduhvatu.Sviđa mi se ideja i jako me interesuje kako će ispasti na kraju.
 
Kobaje gube oko 40%, zavisi koliko ih susis u sustini... Ali bolje da potvrdi jos neko iskusniji...

EDIT: Jao covece, ja odgovorio na post od pre 3 strane... Nisam ni video...
 
Poslednja izmena:
Vezano za kaliranje, ja kulen pakujem u kate (slepo crevo), otprilike 1.8-2.00 kg sveže mase, i znam da je zreo kada kalira na 55% originalne težine, znači skidam na nekih 1.0-1.1kg.
 
Nazad
Vrh