Recepti kulena, kobasice, švargle...

Baš zato i pišem.Jedne godine sam ubacio 1% ljute Slovačke paprike i zamalo da me ubiju ukućani jer nema smisla da samo otac i ja jedemo prerađevine a ostali ukućani ne jer je ljuto da uši otpadaju.
 
Da li mislite da ce biti mnogo 2% ljute tucane Aleve za kobaje? Smatram da nije puno ljuta. Sto kaze Matic, trebali bi svi ukucani jesti, znaci samo malo da ljutne, ne da ispadaju oci.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Tucanu ljutu papriku ne koristim pa ne znam tačne mere ali koristim ljutu mlevenu i za ukus da malo ljutne idem 0.3%.
 
Kolega Maticu ako se ne varam da sam negde u vasim postovima procitao da koristite Kisacku papriku,ja neku takvu nabavljam u Staroj Pazovi i za kobasice stavim do 0.5 a za kulen 0.7 ili 0.8 i bude sasvim lepo ljuta.
 
Ja imam domacu, baba je susi svake godine. Mogu misliti kakav je kulen sa 2% ljute, tu moz samleti karton i papriku, ukusa svejedno nema. :osmeh:
 
Ukusi jesu razliciti i ne treba polemisati o njima ali mislim da ako se od ljutine izgubi sav ukus i ostane samo znoj na celu da nema svrhe,imam drugara koji kod sebe kad pravi kobasice kaze da ako ih moze jesti a da krpom ne brise znoj sa cela to nisu kobasice.
 
Verujem kolega ali jednostavno ne smem.Probam ja nju svakako pa onako šacometrijski kao znam koliko je ljuta.
 
Baš zato i pišem.Jedne godine sam ubacio 1% ljute Slovačke paprike i zamalo da me ubiju ukućani jer nema smisla da samo otac i ja jedemo prerađevine a ostali ukućani ne jer je ljuto da uši otpadaju.

Maticu ovo je mera za papriku koju kupujem kod Kohuta u Kisacu. Mada I on kaze da zavisi ljutoca od godina I onda ja malo smanjim na 1,2 ako kaze da je ljuta. ☺
 
Ove godine smo pojacali ljutu za 10% jer nije ljuta kao prethodnih godina, slabija je. Neka Kisacka je u pitanju, nadam se da se moji Glozancani nece naljutiti :ppozdrav:
 
Ja ljutinu uvijek isprobam na zamiješenom materijalu. Prvo dodam onoliko koliko sigurno nije previše (iskustveno), a onda nakon kušanja uzorka (žavakanjem) iz izmješane smjese dodajem još dok ne dobijem kako mi odgovara. Jedino sol odvagnem na mjeru prema količini mesa.
 
Nazad
Vrh