Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ne svatas poentu ali tu sam da objasnim,tamo gde su naseljne ako neko slucajno naidje na neku takvu veliku previse bi opasno bilo ostaviti je blizu naseljenom mestu te verovatno je ubije i cisto sumljam da bace toliko meso a ako ne gresim moze da se jede:) sto, ja bi probao...:osmeh:
 
5RCY0ly.jpg
 
ju ju...od samo gledanja slika ovde moram na dijetu:osmeh:-Tomislav na koje drvo dimis?

Malo bukve i sljive

- - - - - - - - - -

Bog te vido ova donja slika izgleda kao paučina od kobaja:haha::ppozdrav:

Napravili smo oko 155kg a nema puno prostora pa je malo zbijeno

- - - - - - - - - -

Veceras kod nas 1 stepen u plusu,temperatura u pusnici je 8 stepeni.
Jedno punjenje moze da dimi 12-24h zavisi koliko nabijem piljevinu i dal ide suva ili mesana sa vlaznijom

6z6cnb.jpg

Mogu li se znati dimenzije i dali mora da bude sa rupica a lim
 
To se poklapa onda sa pricom da ako se koriste drva sa jacom aromom treba malo vlaznije da nebi gorko bilo,dali je neko drvo od jabuke koristio? za nju procitao kazu daje najjaci ukus od voca-drva za dimljenje...a i pise da je preporucljivo za svinjetinu.
 
Mogu li se znati dimenzije i dali mora da bude sa rupica a lim
Nije bitna velicina, ja sam napravio od starog bubnja od ves masine,iseko iskovao i nitnama fiksirao.Mislim da je bolje perforirani lim jer dobija vazduha sa strane i od dole. Odlik i velicina ti nije bitna,mozes i u krug praviti ako si vican,NAJBITNIJE je da ti presek koji gori bude 10 cm visina x10 cm sirine jer to nece proizvoditi veliku toplotu a bice dima da se lepo i polako udimi.
 
Maticu secam se tih jelkica stvarno lepo mirisu:osmeh:,mozda ljudi znaju neki proces ali cetinare ili bilo koje drvo koje proizvodi zapaljivu smolu ne,navode da sadrze i neke toksine od kojih se moze razboleti,uostalom potreban je beo cist dim jedva vidljiv.Sto kaze ako ne mirise na nesto sto bi pojeo onda verovatno nije pogodno.Evo imas ovde listu i za koje meso je dobro https://www.tastymeat.net/46-best-woods-to-smoke-essential-list/
 
Nazad
Vrh