Recepti kulena, kobasice, švargle...

Pola sa foruma ustali da kupe banane sad...znas sta je dobar kombo? banana i badem ili kikiriki i masline,lepo se dopunjuju.
 
Nije bitna velicina, ja sam napravio od starog bubnja od ves masine,iseko iskovao i nitnama fiksirao.Mislim da je bolje perforirani lim jer dobija vazduha sa strane i od dole. Odlik i velicina ti nije bitna,mozes i u krug praviti ako si vican,NAJBITNIJE je da ti presek koji gori bude 10 cm visina x10 cm sirine jer to nece proizvoditi veliku toplotu a bice dima da se lepo i polako udimi.

Malo bukve i sljive

- - - - - - - - - -



Napravili smo oko 155kg a nema puno prostora pa je malo zbijeno

- - - - - - - - - -



Mogu li se znati dimenzije i dali mora da bude sa rupica a lim

Moje je dimenzija 30x30cm. Pregrade su 6x6cm. Mora da bude od perforiranog lima u protivnom, piljevina ne moze da tinja.



Ovogodisnja slanina, 5 dimova po 23 sata. Sada je na susenju ali ne na promaji vec u zatvorenoj visokoj prostoriji gde odrzavam % vlage. Jednom dnevno otvorim vrata a pola sata da se provetri. Posle toga ide u vakum kese koje spakujem u kartoske kutije a to sve u suvu prostoriju, nikako u zamrzivac.
Pocinju da se konzumiraju kad stigne paradais u nasoj basti.:osmeh:
Ovako radim vec nekoliko godina i prezadovoljan sam.

 
Mani da ih hranis toliko...ce da ispadnu iz forme ja mojim stavim traku za trcanje da se ne ugoje:osmeh:
 
Evo samo da prijavim. Kulen je spreman za jelo.
Merio sam I izgubio je 39% od sirovog stanja pre dimljenja.
Eto sada mi zao sto prijatelji sa foruma ne mogu da ga probaju, bar za sada, ( nije higijenski da saljem postom).
Odlican je.
Izgleda da mi je ove godine paprika dobra. ...
 
Daj neku sliku bar da vidimo kako izgleda kad ne moze da probamo

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh