Recepti kulena, kobasice, švargle...

Нека мезе ови што купију на парче ја ћу да га једем тј ждерем за чега сам га правио...Нај веће задовољство је кад видиш како деца једу те наше пикантерије.
 
Meni je zanimljivo kada deca jedu taj zdravo ljuti kulen i sve plaču i siču ali ne odustaju. :haha:
U vezi cicijašenja dođite da se uverite lično jer ovako preko tastature nije sportski.
 
Наравно није спортски само се бојм кад би дошао морао би ме у трагачама враћати у Чортановце јел се не би задржали само на кулену:haha:
 
Matic je domacin prva liga,sto se sremacke gostoljubivosti tice kod nas nikad nije bio problem hrana i pice nego da gosti ne ostanu dugo na konaku.Zato smo uvek imali prednju sobu koja se ne greje,kad gosti dodju zimi da ne mogu puno da izdrze...:ppozdrav::haha:
 
Zato mi u Donjem Sremu obavezno imamo kuću na sprat sa jelte dosta soba.Treba biti spreman na sve pa i putnike namernike i ne namernike a za regulaciju toplote iz režima toplo/hladno imamo ventile na radijatorima.Jedne godine za Sv.Jovana kum je spavao u sobi do šora sa sve zavrnutim radijatorom,otvorenim prozorima i uključenim ventilatorom koji mu je bio usmeren direktno u glavu.Kada se probudio i ustao ujutro imao je finu lepu boju k'o pokojni teča. :haha:
 
CKmcKCV.jpg

Oas0n6r.jpg

Danas išao na tavan po šunjku i umalo se nisam šlogirao.Šunka se skoro presušila,kulen takođe a pre 4-5 dana bilo sirovo.Skinuto sve dole ekspresno i vakumirano.Naravno i slanina je skinuta.Šunku nisam slikao,zaboravio.
 
Sušim je u komadima ne celu i sitniji komadi su baš tvrdi tj.presušeni.Trebao sam ranije reagovati ali svejedno neće se baciti.
 
Ne znam tačan podatak.Obično ne ubacujem slaninu već koliko bude na pojedinim parčadima mesa to i ostavim.Ne sviđa mi se nešto presek pa ću ubuduće gledati da meso bude što čistije bez ikakve masnoće.Nije on mastan ali više volim kada je crven kao krv i kada nema mnogo belih masnih tačaka po sebi.
 
Nazad
Vrh