Recepti kulena, kobasice, švargle...

Na koliko bara ventil rišlaguje posle ovog doručka?:osmeh:
Ladno mož' duvati gume na kombajnu a da se kompresor ni jednom ne upali.:osmeh:
Kod nas se slično pravi,krompir u čakširama,podgrejani čvarci i kiseli kupus.Bez švargle i krvavice.
 
Jel možda neko imao slučaj da slanina nije dosta slana ,naime solio sam kao i svake godine i poslije par dimova odsiječem komad i ona super izgleda međutim bljutavog mi je okusa jel je neslana,šta mislite da li bi se mogla malo još staviti u salamuru
 
Mozda so nije bila dobra. Kasno je za dosoljavanje jer je nadimljena.
Mi slaninu usolimo malte ne vrucu cim je obradim sa svinjceta, tad naj bolje povuce, natrpam je da se beli od soli. Na nedelju dana presolim mesnati deo i na drugu navrsenu nedelju kacim u pusnicu sa kostim prsutama i ostalim sitnicama. Sunke ostaju u salamuri same, nalijem vodu i stoje jos 3 nedelje.
 
Da li je ovo neki problem?
Star je nekih 45 dana,punjen je dosta tvrdo,dimljen je na 3 vatre i drzi se u spajiz gde je neka minimalna promaja ali hladna temp.
88885250861406600981.jpg
 
Smrzo se , ja sam isto tako prosao sa turom koju sam ostavio da mi smrzne, mrzelo me da nosim u podrum na +temperaturu
druga varijanta je da pre punjenja creva nisi stavio u mlaku vodu da malo odmeknu jer ako ste samo u hladnoj vodi drzali to ne valja
 
Smrzo se , ja sam isto tako prosao sa turom koju sam ostavio da mi smrzne, mrzelo me da nosim u podrum na +temperaturu
druga varijanta je da pre punjenja creva nisi stavio u mlaku vodu da malo odmeknu jer ako ste samo u hladnoj vodi drzali to ne valja

Mlaka voda je bila i to je drzano svega par minuta.

@nikola indjija
Nije,nemam takvu pusnicu,hladan dim je u pitanju.
 
Nazad
Vrh