Recepti kulena, kobasice, švargle...

Bez problema,problem je posle kad odvajas mrezicu od mesa,malo teze ide,ali nije nesto ekstremno tesko

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Veceras kod nas 1 stepen u plusu,temperatura u pusnici je 8 stepeni.
Jedno punjenje moze da dimi 12-24h zavisi koliko nabijem piljevinu i dal ide suva ili mesana sa vlaznijom

6z6cnb.jpg
 
Ima li koga jos da je ove godine koristio kisacku papriku?
Ljuta im je ove godine bas bas losa. Kobasica sa 1,1% ljute nije ni malo ljuta
 
I kod mene nije ljuta kao prethodnih godina dok je recimo Martonoška otrov za pacove koliko je ljuta.Kisačka završila kod mene karijeru.
 
Nemoz postici ljutinu sa obicnom ljutom paprikom.Ako puno stavis da bi bila ljuta ni to nije dobro, zato nabavite one otrovne,habanere i ljuce pa sa manjom kolicinom dobijete ocekivan efekat. Ja sam ove godine za probu napravio 10kg sa choko habanera paprikom, bila je ljuta i kod mesanja videcemo koliko je postojana ljutina i posle susenja.
 
Ranije dok sam koristio ljutu iz B.Petrovca od 1% progorevale su gaće.Ove godine sam u švarglu ubacio 0.3% ljute Martonoške i baš se lepo oseti dok u kobasici taj procenat Kisačanke veoma slabo.
 
To je industriska paprika i sve i svašta se trpa a ova godina nije baš bila idealna za proizvodnju paprike, ipak treba dosta volje, truda i znanja da se proizvede dobra paprika ali no.Kupujem kod istog već koju godinu na preporuku našeg člana i zasad je dobro.
 
Ja i dalje koristim Kišovu(Bezdan) papriku i prezadovoljan sam.Ljutina uvek ista,što mi dosta olakšava posao.
Više ni ne probam masu,izmešam i odmah punim.
Za kobaju 0,2% a za kulen 0,5% ljute.
 
Mi razmisljamo kao dodatni posao da pokusamo proizvodnju ljute zacinske paprike.na maloj povrsini cisto onako dodatno.u okolini to ne radi niko,pa bi mozda imalo perspektivu...
 
Ako ne postignem željenu ljutinu "alevom" paprikom, stavim u toplu vodu par ljutih papričica, tu "ljutu" vodu uspem u masu pri mešanju....
Ondak bude "zdravo" ljuto....:ppozdrav:
Eto Vam ideje...
 
Evo ako koga interesuje da saopstim.
Kao sto znate kobasice sam pravio po receptu koji sam pisao.
Komsija iz sela mi je susio na bukovini.

Izvadili smo iz susare I stavio sam ih jos da se na promaji suse.

Izgubile su do sada 27%
 
Nazad
Vrh