Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kad ih izvadiš iz pušnice,stavi ih pod neku šupu oko mesec dana,tako će se osušiti a ne direkt iz pušnice.Koliko god da su tanke,u pušnici se ne mogu osušiti.
Pre par dana kod drugara klali mangulice.
Nije adidas ali je odlična.
hwbkg3.jpg
 
Kad pre suve?Mora da si rano klao...Ja glave sve ispanglujem i u dzigernjacu...Za pasulj i sarmu idu kobaje i rebarca,ostalo podvarak i tako to dimljene kolenice.
 
Klao sam 18.11. 2 komada i sutra jos jednu. Sutra ide u dzigernjacu,proslu turu nisam imao vremena da bakcem sa preradom.
Ljusha,ja na pusnici imam dva velika prozora i vrata 100cm×210cm i jedan dan dimim drugi vetrim i dobra je promaja kad otvorim vrata i onda to bude taman kako treba.
 
Ove godine za probu punio u 75mm 2 komada,preko 2 kg po komadu pa da vidimo kako ce se ponasati, inace sve meljem na 12mm sajbnu
 
To će biti dobro čini mi se.Napunio sam i kate i u jednu stalo okruglo 3kg.Mislim da ću od sledeće godine preći skroz na prirodna creva.
 
Hmmm ne znam kupio sam ove godine covek privatno radi creva ona govedja ravna(znaci ne slepo govedje) tu su negde oko Fi60 i stvarno su lepa, ali mi je 10m naplatio 1000din, sto mi dodje od prilike skoro 50e samo na creva za kulen da moram davati. :osmeh:
 
Za te novce si mogao da kupiš 50 metara creva, prirodnih, isto goveđih, usoljenih i vakumiranih, uvoz iz Mađarske....
Staviš u mlaku vodu, sačekaš par minuta da se otkrave, i odmah možeš puniti...
U komadu su, svih 10 metara, tako da ako hoćeš malo da teraš komendiju, kao ja u proteklu Subotu s zetom, napuniš celih 10 metara odjedared, naravno, potrebna ti je i pomoć saradnika, bratije na klanju, stane 3-4 puna šprica, pa tako napunjenu "u fulu" staviš u sred labuške, a odozgo nastaviš sa ređanjem "normalne" dužine, a on kada bude kačio u pušnicu, nek sam bira na koliku dužinu će ih ostaviti....:haha:
Dao bih mesec dana života da sam bio na vidiku kada ih je kačio...
Popizdeo je, garantujem !!!!
E to mu je za ono što su kod mene prošle godine ostavili neisečenu masnoću, odnosno, isekli samo deo, pa prekrili ostatak da se ne vidi da dole ima komada ucelo !!!!
A odaše ga saradnici "u zločinu", da je to bila njegova ideja, pa sam drugi dan morao da gulinđam sam, a on se smejao...
Ovaj put sam se ja smejao, samo znam da sigurno neću biti poslednji koji se smeje, ima još dana i klanja ako Onaj odgore dozvoli !!! :ppozdrav:
 
Pocetak zimskih radosti,kad se zacrveni sneg
c3fec13f0918cf54bba43ac5907f5797.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Neki dobar recept za kobasicu sa junetinom ?
Pravio bih nekih 10ak kg ukupno, jer imam od prilike 3kg junetine pa ne znam u komp ravcu, kakvu praviti ?

- - - - - - - - - -

Neki dobar recept za kobasicu sa junetinom ?
Pravio bih nekih 10ak kg ukupno, jer imam od prilike 3kg junetine pa ne znam u komp ravcu, kakvu praviti ?
 
Ubaci 6kg svinjskog mesa i 1kg leđne slanine a ako imaš masnije svinjsko onda 7kg bez leđne.
Ja sam sada tako pravio.30% junetine i 70% svinjetine prošarane.
 
Nazad
Vrh