Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ovde negde sam procitao da se koncentracija soli najbolje odredjuje tako sto se jaje potopi u isti rastvor ( i ako ispliva tada je ok )

Zanima me koliko meso ( pecenice od kremenadle ) treba da stoji u tom rastvoru i da li se meso posle vadjenja pere ( lezi u slatkoj vodi ) a zatim

cedi pa susi ? ( ili pranje nije obavezno )

Hvala . . .
Mi meso držimo u soli tri nedelje,a pre kačenja samo malo ''provučemo'' kroz mlaku vodu...
 
Ide ove godine cela krmaca u kulen tako da ce jedna mera ici na kockice cisto za probu a ostalo kao sav normalan...:osmeh:
Predpostavljm da je vecina nabavila papriku za kulen(ja jos nisam jer je klanje zakazano za 08.12) svake godine isto pitanje se namece... Kako ste zadovoljni sa proslogodisnjim kvalitetom paprike, jel ostajete pri svom dobavljacu ili menjate?
Ja sam uzeo u glozanu,1200din kg vec 4 godine tamo uzimamo,provereno dora paprika,bez peteljki,javi se,ako zelis,covek salje postom
 
Ide ove godine cela krmaca u kulen tako da ce jedna mera ici na kockice cisto za probu a ostalo kao sav normalan...:osmeh:
Predpostavljm da je vecina nabavila papriku za kulen(ja jos nisam jer je klanje zakazano za 08.12) svake godine isto pitanje se namece... Kako ste zadovoljni sa proslogodisnjim kvalitetom paprike, jel ostajete pri svom dobavljacu ili menjate?
koristio sam Kisacanku godinama,prosle godine je nesto zakazala,nije imala ljutinu kao predhodnih godina...
 
Tu je problem, koliko dozirati kad im kvalitet varira. Ja sam prosle godine sa Kulpinskom od 1% zadovolja bio ljutinom, a miris i ukus to bas nisam strucan da ocenim. Jano pusti mi tog glozanca cisto malo radi poredjenja. Jel si nasao krmacu za klanje? Ovde bila jedna od preko 300kg po 120din al kasno sam cuo kad je vec bila prodata
 
Desno svargla, u sredini dzigernjaca, levo domaca salama(novosadska).
85db19ccfb0194769ef21bd763e66366.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio beli luk u granulama(suvi) i koliko menja svežeg luka?

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, dali kolagena creva potapate u vodu pre punjenja? Ja sam bio ubedjen da se potapaju ali danas sam ih kupovao u prima commercu i prodavac mi kaze da se ne potapaju. Kako vi radite?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Raso kako radis novsadsku salamu. Lokalna mesara je pravi i fantazija je. Ja sam mislio je praviti ove godine, ali nemam iskustvo u tome i mesar koji mi radi...
 
Ljudi, dali kolagena creva potapate u vodu pre punjenja? Ja sam bio ubedjen da se potapaju ali danas sam ih kupovao u prima commercu i prodavac mi kaze da se ne potapaju. Kako vi radite?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Potapam u mlaku vodu...
Ne znam kako zamišlja taj prodavac "nasuvo" da ih puni....
 
Tu je problem, koliko dozirati kad im kvalitet varira. Ja sam prosle godine sa Kulpinskom od 1% zadovolja bio ljutinom, a miris i ukus to bas nisam strucan da ocenim. Jano pusti mi tog glozanca cisto malo radi poredjenja. Jel si nasao krmacu za klanje? Ovde bila jedna od preko 300kg po 120din al kasno sam cuo kad je vec bila prodata
nasao sam,i odrdjeno je jos proslog petka,ako zelis ljute,ostalo je meni pola kilograma,svrati,dacu ti,a ako zelis da narucis,covek salje postexpresom,denas narucis,sutra je kod tebe,i ove godine paprika je extra,evo ti njegov broj
0641433129 Pavcok Ondrej Glozan.
 
Novosadska se melje na resetku od 8-10mm, 5kg mesa l klase i 3,5kg ll klase, 1l vode i zacin sipati i mesiti 6x po 5min sa razmacima od pola sata, stavi se u frizider da odstoji 24h i puni se u nepropusna creva zato sto treba da se kuva1h 15m u vodi na 80c nakon toga treba hladiti u vodi 15-20min. To je sva procedura.
Isto i parizer samo sto se melje na resetki 2-3mm cak se ne mora koristiti zacin parizera jer idu isti zacini...

Beli luk, biber, korijander, Kim,piment, muskat.

Kod sunkarice se l klasa mesa od 5kg isece na snicle pa se izlupa i isecka na kockice 2-3mm, a ll klasa samelje na resetku 8mm, dalja procedura kao kod novosadske. I zacin za sunkaricu jer ne ide kim.
 
Evo dragan je sve napisao. Samo sto ja promesam meso ukupno 3-4 puta a ne kao szo bi trebalo i nisam primetio neku razliku.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Novosadska se melje na resetku od 8-10mm, 5kg mesa l klase i 3,5kg ll klase, 1l vode i zacin sipati i mesiti 6x po 5min sa razmacima od pola sata, stavi se u frizider da odstoji 24h i puni se u nepropusna creva zato sto treba da se kuva1h 15m u vodi na 80c nakon toga treba hladiti u vodi 15-20min. To je sva procedura.
Isto i parizer samo sto se melje na resetki 2-3mm cak se ne mora koristiti zacin parizera jer idu isti zacini...

Beli luk, biber, korijander, Kim,piment, muskat.


Kod sunkarice se l klasa mesa od 5kg isece na snicle pa se izlupa i isecka na kockice 2-3mm, a ll klasa samelje na resetku 8mm, dalja procedura kao kod novosadske. I zacin za sunkaricu jer ne ide kim.

Koliko ide zacina? Da li kupite gotov zacin i gde?
 
Nazad
Vrh