Predstavljanje

Maximus01

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Okt 2013
Poruka
2
Lokacija
Tuzla, BiH
Dobar dan. Moje ime je Elvir, dolazim iz Tuzle, imam 37 godina, diplomirani sam ekonomista po struci.
Posjedujem malo imanje koje planiram prosiriti, ako se dogovorim sa komsijom da mi proda jednu parcelu :).

Zanima me sumarstvo i zivinarstvo.
Konkretno, zanima me samo jedna vrsta drveta. Paulownia Elongata. U ovom domenu vec sam poduzeo neke pocetnicke korake i zapoceo testnu fazu. Krenuo sam u vlastiti uzgoj od sjemena u rasadniku rucne izrade. Za sada sam zadovoljan i uspio sam odgojiti 380 mladih sadnica iz 1000 komada sjemena koje na proljece planiram presaditi na otvorenom. U nekoj buducnosti pokusat cu izaci na trziste euro paleta. Za sada ne posjedujem mehanizaciju za sjecu, obradu i izradu euro paleta.

Zivinarstvo mi je zanimljivo iz vise razloga a prvenstveno jer je moguce imati takoreci dnevni ulaz sredstava. Planiram oformiti farmu koka nosilja. Za pocetak se dvoumim oko kolicine grla. Razgovarao sam sa prijateljima koji se bave slicnim poslovima i oni mi predlazu 2000 komada ali mislim da cu poceti sa maksimalno 1000. Par koraka sam poduzeo i na ovom polju. Trenutno sam u fazi razrade samog objekta i najvjerovatnije cu zatraziti par savjeta oko ventilacije i rasvjete, te samih kaveza i dobavljaca istih.

Forum je fantastican i odvojio sam par dana citajuci sve sto sam mogao naci o kokama nosiljama. Hvala svima na nesebicnim savjetima i vrijednim informacijama. Svaki pocetnik u ovom poslu trebao bi procitati sve jer stvarno je napisano dovoljno da covjeku bez iskustva (poput mene) da mogucnost da stvori kakav takav model.
Forum mi je pomogao da zapocnem planiranje zgrade, o cemu cu malo kasnije pisati. Planiram uploadovati osnovni nacrt i zatraziti par savjeta.

Za sada toliko i zelim vam svako dobro.

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh