Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Za Kovacicku sam cuo da ce do kraja godine da isplate svu repu, tj I onu sto se bude nosila tokom decembra, hocu da kazem I onu koja ce se tek odneti ovih dana.
 
Ovo što je slobapatrola postavio, potvrdio mi je jedan prijatelj koji još zna da ih je blokirao NIS zbog duga za gas.
Koliko su tačne informacije znaće se za koji dan.
Kakogod da okrteneš naje...i smo kod svih.
 
secerna-repa-1328585176-94289.jpg
 
Kod nas ima jedno 20 ha, što su izvadili na kraj njive pa sad voze na prizmu pored puta. Prizmu su potanjirali, pa radosti kolko oćeš.
2014-12-20-120341.jpg

2014-12-20-154001.jpg

2014-12-20-154012.jpg

2014-12-20-115851.jpg

2014-12-20-120346.jpg
 
Mojoj repi je sutra mesec dana kako stoji na prizmi, e organizacijo, j.... im m.... Pocela je da se kvari, mislio sam da ce biti sve ok, da ce otici, ali eto, ponovo sranje.....
 
Kukulele,zar oni uopšte dalje od svog nosa nevide,ponašaju se kao da se više šećer od repe praviti neće :sjasi:
Pitao sam jednog direktora jedne šećerane,dali je komplikovano prepraviti šećeranu,da pravi npr. kifle,nasmejao se
 
Kukulele,zar oni uopšte dalje od svog nosa nevide,ponašaju se kao da se više šećer od repe praviti neće :sjasi:
Pitao sam jednog direktora jedne šećerane,dali je komplikovano prepraviti šećeranu,da pravi npr. kifle,nasmejao se
Ove godine niko nije postedjen ni povlascen.Kada sam cuo kako su radili sa nekoliko OZBILJNIH proizvodjaca iz mog kraja
nisam mogao verovati.Jedan od njih mi je rekao ovako:imao sam u planu dogodine sejati 250 ha,sada razmisljam da li cu posejati i 50 ha.
Brat i ja se cak razmisljamo da povecamo povrsinu pod repom za narednu godinu...
 
Prava istina je sledeca.
Kompanija MK namerava da u Vojvodini, moram reci, otme oko 100000 ha drzavne zemlje i da uz svoju vlastitu ima mogucnost da svake godine na 1/4 povrsina seje repu i tako ima idealan plodored. Tako bi bila u mogucnosti da zajedno sa svojim "poslovnim partnerima" kao sto je Milo Ostojic drzi gotovo celokupnu sirovinu za svoje secerane. Vecina te zemlje ce otici u ruke MK preko izmisljenih arapa, al dahre... Uveliko se na svim parcelama koje je MK vec oteo u nasoj opstini, a koje je koristila VU Karadjordjevo zemljiste sprema za repu, ili je posejano zito, koje je oped idalan predusev. Verovatnoca da se sva repa ove godine preradi je jako mala jer mu se bas j..e za nas.
 
Nazad
Vrh