Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Nije problem u ceni, problem je u odbicima. Cena ne znaci mnogo. Nece da salju kamione na njivu, tu se gubi 10-12%, osisaju te ne digestiji i prljavstini 40-50%. Tu je problem daleko veci nego u ceni.
 
Kod nas zastoj vec traje 3 dana i ne zna se kada ce se nastaviti. Propast ove godine...
 
Zasto zastoji ? Imaju previse sirovine ? ili imaju kvarove ? Ja sam planirao da za vikend izvadimo jos jednu parcelu.
 
Nenan pojma zasto,danas sam trebao da vadim i juce ujutru je javljeno da obustave vadjenje na 3 dana.
 
Slicna situacija i u Senti za vikend ne primaju "sveze vadjeno", nego ce da vuku samo sa prizme.....:sta:
 
Ja ne sejem repu sledece godine. Osecam da ce biti katastrofa. Kod nas onaj ko nikada nije sejao sada razmislja o setvi repe. Moj plan za slecdecu godinu je 80% kukuruz, 20% soja.

Inace to sto je cena od 4.3din+pdv zagarantovana, nista ne znaci. Bice repe masovno nasejano i ocekujem katastrofu od vadjenja do prijema u secerani. Kad repa stoji na prizmi 10 dana i kad ne dolazi ropa da tovari (ne moze da postigne, a i ne zuri istovremeno) gomila se stalno smanjuje. Ocigledno kaliranje. Necemo dobiti kako stoje stvari nikakve gratise, i jos nesto mi se ne svidja. Sva zaduzenja su u evrima, gde nigde nije naglaseno koji kurs se primenjuje (mozda negde jeste, ja nisam zapazio). Primera radi secerana Crvena je grcka i rade sa grckim bankama koje posluju kod nas. Tu su izuzetno nepovoljni kursevi gde je razlika prodajni-kupovni i po 5-6din itd itd. Sve u svemu, srecno vam bilo sa repom, ja prelazim u kukuruz kao MomoSaric :ppozdrav:
Ovaj Bojcetic kao baba vanga.

- - - - - - - - - -

Zamrla tema skroz,kisa pada a nema nikog.A tako je bila posecena ,dok nije pocelo vadjenja....
 
Kod nas jedan kolega vadio.. Od 63 vagona,plativo samo 30..Sta reci..Slaba digestija,deru sa prljavstinom. Kod nas samo Almeks izvadio i par ljudi..Ostali cekamo pa kako bude.
 
@Krstic

Ne volim kad sam u pravu, a kad je lose nesto. Na zalost ovo sam pisao u martu 2014. skoro sve je ispalo kako sam i mislio.

Ono gde sam pogresio je, sto umesto soje sam ipak posejao repu (bojao se suse):haha: Ali kukuruz je ispunio moja ocekivanja. Moja najomiljenija kultura:sreca:
 
Skoro da sam siguran da će biti bolje nego ove. Mi smo već nađubrili i poorali za repu. Do kraja meseca zatvaramo brazdu i čekamo novu sezonu.
 
Drugar vadio pre 3 dana,danas dobio rezultate digestija 14.2 prljavstina 18.5 plative repe 4.2 vagona na k.j,izgleda da se malo popravlja situacija.Kaze da mu je sklop bio 101% tu,da repe nisu velike ali ih ima jako puno i da je samo 2 puta prskao od cerkospore,bez ikakve prehrane preko lista!U pitanju je Tibor ako se ne vara
 
Nazad
Vrh