Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Tera se non stop, danas 9,5 ha uradjeno, ovde u Indjiji suvo kamioni kroz njivu idu :D

10714882_856795421011228_1833416393_n.jpg

974689_856795434344560_1479262494_n.jpg
 
Kod mene se vadio u petak, pa smo se predvece pozaglavljivali kada je pala kisa, jedan kamion ostao do sutradan, tek je oko 15h, moglo da se udje u atar ponovo, kada smo ga odglavili., prvo smo pokusali sa 2 traktora, da bi ga tek sa tri izvukli.
Rezultati su jako losi, odbijaju oko 50%, moj prosek za uradjeno do sada jedva 3 vagona po kj plative repe. Nasi pretstavnici su u subotu bili u secerani , da se sastanu sa nekim od direktora, da im kazu,da smanje malo dozivljaj sa odbijanjima, ali to nije urodilo plodom,svako je pricao svoju pricu......
2014-09-27-8.jpg
2014-09-27-2.jpg
 
Nije mi jasno oko vadjenja, da li moze da se bira momenat(makar orjentaciono) ili kad ovi sto organizuju kazu da mora?
 
Izvadjeno vise od pola povrsina prosek je do sada malo vise od 4 vagona negde oko 4,05-4,1 po kj plative, digestija varira od 12,5 do 14,5 zavisi od sorte, necistoca od 12-25.
 
Danas sam dobio rezultate za jednu parcelu koju smo zavrsili juce, necistoca 23%, Digestija 12,81%, plativa repa 3.45 vagona po kj.
 
9o ari 75 tona prljave
dig.1o,9 nečistoća 26
za naplatu 151 hiljada dinara :osmeh:
jel ima neko manje od mene?
 
Kod nas digestija od 11,5 do 12,5.Necistoca oko 20.Katastrofa,odbici oko 50%.Ja verovatno u sredu ili cetvrtak vadim.
 
Zanimljivo ne boje se za iducu godinu,kao da ce da zatvore fabriku tako rade.A ivise ni ugovori nista ne znace.......dao bi im i za 3,5 din ali da me nesisaju ovoliko.
 
Koje bre vatanje za gusu ,mozemo samo za djoku da ih uhvatimo.To nam je sto nam je ,mnogo se posejalo,koji nikad nisu sejali sejali su(jedan odtih sam i ja):haha::zli::zli:
 
Ne brinite za njih,imace oni i iduce godine koliko im treba,a mozda i vise.
Nije ovo prvi put da zavrcu usi na digestiji,primesama i da ugovorima koji njima odgovaraju kreiraju cene. Lepo kazu "Ko te je** godinama,je**** te opet" .
 
Ne brinite za njih,imace oni i iduce godine koliko im treba,a mozda i vise.
Nije ovo prvi put da zavrcu usi na digestiji,primesama i da ugovorima koji njima odgovaraju kreiraju cene. Lepo kazu "Ko te je** godinama,je**** te opet" .
ko bi rekao da ti studiras nesto?post dostojan jednog studenta :sta:
 
U petak sam doneo nekoliko uzoraka iz okoline sombora, pojedini rezultati su me malo zacudili. Iz gakova uzorci, gde je sklop bio katastrofalan i repe u proseku teške preko kilo i dvesta grama, sa samo dva zaštite, digestija 13,6 i 14. Sa dve parcele je bila 12%, kljajićevo i crvenka, i još jedan uzorak iz kljajijećeva 13,6 i 14,25 sa iste parcele.
Što se tiče moje repe, prozivljava drugu mladost, ali joj je digestija 12,1. PRatiću kretanje šećera do vađenja, a to neće biti bar još mesec dana.
 
Ne brinite za njih,imace oni i iduce godine koliko im treba,a mozda i vise.
Nije ovo prvi put da zavrcu usi na digestiji,primesama i da ugovorima koji njima odgovaraju kreiraju cene. Lepo kazu "Ko te je** godinama,je**** te opet" .
Imenjače na cenu koji oni garantuju za iduću godinu, ugovaranje će biti drastično smanjeno. Što se mene tiče u mojoj setvenoj strukturi posle dugo godina neće biti zastupljena.
 
Nazad
Vrh