Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Nebi trebalo ih mesati. Ali ima ljudi koji to mesaju. Mi ipak idemo u posebnim tretmanima. Ali nekad se desi da budu jedan za drugim u par sati razmaka.
 
Zastitar iz sente kaze da bar jedan dan bude razmak izmedju dva tretmana...
 
Mi radili juce, tj juce sam danas sam imao ispomoc. Uradili smo oko 120 ha. Sve smo isli s full koktelom. Trave ima razne pa nismo hteli rizikovati
 
Znas ono: Obecanje, ludom radovanje :)

Salim se. Psenica mi nije bila usput. A moto sam se oko semenske repe. Ali nisam imao zivaca da stajem i izlazim. Bio sam juce i danas na vazda njiva... Cim uspori tempo slikam.
 
Betanal AM11 2530, Lontrel-100 3300, Goltix (metak, metix) 3630, Safari (savanna, separi) 30gr 2630

TE-TO senta :ppozdrav:
 
Sramota da postavljam slike kad vidim kakve su vase repe,ali sta je tu je...meni je prva godina da radim repu,moji 20 godina nisu radili i bas nisam imao srece na samom startu...pokorica mi je odnela sigurno 30% sklopa ali sta je tu je,ovo sto je izaslo i nadam se sto ce ostati se mora sacuvati...Evo neka slika,nicanje je bilo u etapama sto se moze i primetiti,tako da ima i velike i male repe a i one koja sad izbija,sejana 22.03...Nameravam da je prskam od korova ovih dana,posto ih ima,pogotovo samoniklog suncokreta
262s55l.jpg
117u00n.jpg
 
Sramota da postavljam slike kad vidim kakve su vase repe,ali sta je tu je...meni je prva godina da radim repu,moji 20 godina nisu radili i bas nisam imao srece na samom startu...pokorica mi je odnela sigurno 30% sklopa ali sta je tu je,ovo sto je izaslo i nadam se sto ce ostati se mora sacuvati...Evo neka slika,nicanje je bilo u etapama sto se moze i primetiti,tako da ima i velike i male repe a i one koja sad izbija,sejana 22.03...Nameravam da je prskam od korova ovih dana,posto ih ima,pogotovo samoniklog suncokreta
262s55l.jpg
117u00n.jpg

Ovde je znaci bio predusev suncukret? :nono:
 
Napravio si gresku sto si posejao na suncokret. Psenica je broj 1 predusev, 2 je kukuruz. Na soju nikad nisam sejao, ali znam da oni koji seju na soju takodje imaju dobre rezultate.
 
@saveto Pazi na Abutilon(lipicu) posebno tamo gde si sejao na kukuruz, ako ces je prskati ne sme biti vise od 2 lista, ako to preraste ne moze se vise unistiti :sreca:
 
Nazad
Vrh