Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Репари а јел хоће шећерана да вам прими репу ако имате своје камионе тј свој превоз? За Минђушара,свака част.
hoće ako si prijavio kamion na početku sezone a od dispečera dobio nalog za utovar :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Šećerana u Žablju bila u ozbiljnom kvaru od petka do juče kada je počelo rezanje punim kapacitom(oko 600vagona),ali sve puno i prevoz(koji me vrlo zanima)ide kilavo a u nedelju opet nema dovoza.Repa je istovarena ispred šećerane na njivi pored što je zadnji put viđeno kad sam bio mladi previznik 1988g.
Inače završili repu za 2014 juče dobili veštak za 2015,konačan rezultat u brojevima: neto 1.849.120kg,neč.23%,čista repa 1.423.756kg dgest13,6% vrednost 4.840.075,50,+PDV površina24ha.Naveća nečistoća 48%(četrdesetosam),najmanja 10,8(deset,osam) najveća dig.15,9,najmanja 11,2.Sami izvadili pomoću štapa i kanapa(krš guaresi i 2K klajne) i prevezli lako:osmeh:
Sve u svemu razočarani su ovi što triput seju repu(prvi put,poslednji pout i nikad više)zbog prevelkih očekivanja,ostali će smanjiti jer su realni a život ide dalje bez obzira šta seješ:ppozdrav:
 
Eto, a kod mene čoveku za istu fabriku, nečistoća 32%, digestija 12,19%, repa čekala par nedelja na prizmi (bilo u nedelju na B92) ::lose::.

Moj kolega koji radi sa Betom iz Golubinaca je imao repu vadjena pocetkom oktobra mislim po blatu i tovarena telehenderom 18 necistoca a digestija 14.preko 4vagona jusa po kj.Isto za Zabalj otisla.Jos da dodam nije ni dva dana stajala na prizmi jer Beta ima svoje kamione.
 
Kvalitet repe je bio bolji na početku kampanje. Uzimao sam uzorke sa repe kod koje je list bio skoro potpuno sprzen i digestija je bila preko 14, jer tada još nije krenula da retrovegetira. Čovek ju je izvadio u poslednji čas. Posle toga bi imao samo gubitak.
 
hoće ako si prijavio kamion na početku sezone a od dispečera dobio nalog za utovar :ppozdrav:

Стани ти сад ако имаш свој камион као што имаш и пријавиш га на почетку сезоне јел они хоће послати своје камионе уз твој? Хоће ли примити репу кад овако заглави па немају својих камиона...
?
 
Nije tako prosto.Postoji sopstveni prevoz ,ali to je organizovano na početku.Vadiš i dovoziš po dogovoru i rasporedu nemožeš se nenajavljen pojaviti sa 10 kamiona.Ako si sitan kao ja većinom možeš dovesti dva vozila bez problema.Ako je frka kao sad zbog kvara i to moraš dogovoriti.Poljoagrar naprimer ima 20 sopstvenih vozila ,ali vozi po unapred dogovorenoj dinamici,a ne kada njemu odgovara.
Minđušar nisu tako loši vozači nešto mi poznati kamioni.Na ovoj slici je "kakva domaćica-takva i kujna"Kava ergela za šlep ,takvi i vozači bitno je da je posao odrađen.:ppozdrav:
 
Mi smo uz trista peripetija juce i danas uspeli da izvadimo 17 kj i da ih dovucemo na prizme pored sela, sada jos samo jedna muka, da ta repa ode sa tih prizmi u seceranu dripacku, inace imam jednu na prizmi, juce smo joj davali 2 nedelje. Nadam se da ce barem ta da ode ove nedelje.
Putin@, kamioni, posebno mali solasi su u deficitu, mene je kostalo izvlacenje od njive do prizme na tvrdom putu 1000 din po vagonu, to ti je tura od 3 - 4 km, a kod drugih 1000 din po turi + 5-6 litara goriva, bilo je juce i danas 60ak tura prevoza, pa ti vidi....
 
Dusane ja cu mojoj za 2-3 dana da dajem 3 nedelje.Danas sam zvao ove iz secerane kazu jos je mlada prizma.:haha:i nije realno bar do ponedeljka sledeceg da ocekujemo utovar.
 
Nama su rekli da tek posle mesec dana na prizmi pocnemo da se sekiramo:haha: Moja jedna njiva jos nije ni izvadjena:sta:

@DusanA
Sto se tice prevoza dobro si prosao, meni za tu kilometrazu 3000din vagon vuku::lose::
 
A sad najjacu foru sto mi je rekao jedan repar danas. Sledece godine niko nece sejati repu, bar velika vecina, pa bi valjalo posejati jer ima da bude odlicna cena i jos bolji prijem. Ja reko samo udri i poduplaj !
 
Pa cena se zna, bice 3,5 din+pdv, a to bas I nije zadovoljavajuca cena, jedino ako ce da nam izmere prinose od preko 4 vagona po kj:haha: Ako misle da nam se iskupe za ovogodisnje brljotine, ili im je svejedno posto spremaju promenu vlasnicke structure, pa ih boli uvce....
 
Dušane, cena se znala i lane pa su je malo ukenj..i......samo da ne zaseru i dogodine.
Kod nas se priča da za koji dan se gasi šećerana pećinci ? Ili su to samo lupetanja ?
 
Nazad
Vrh