Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Setva je obavljena 19,20,21 marta,a ona februarska to sam ponistio zato sto je preduboko bilo posejano i u pitanju je bila neka kratka parcela od 30-tak metara od 4 prohoda. Ja sam ove godine radio prvi put sa ovom kombinacijom i ispostavilo se da je dobro.Manje vise sve su parcele ovakve. Da napomenem da su i kod ostalih poljoprivrednika dobre repe u selu.
 
Setva je obavljena 19,20,21 marta,a ona februarska to sam ponistio zato sto je preduboko bilo posejano i u pitanju je bila neka kratka parcela od 30-tak metara od 4 prohoda. Ja sam ove godine radio prvi put sa ovom kombinacijom i ispostavilo se da je dobro.Manje vise sve su parcele ovakve. Da napomenem da su i kod ostalih poljoprivrednika dobre repe u selu.
Auu prijatelju svaka cast za kombinaciju!!!
 
U prolazu skljocnuo jednu.Cim se prosusi malo radimo drugi tretman protiv korova.
img201404221038161.jpg
 
Imam palamide na jednoj njivi,na par mesta,mozda 3-4 do komsije...Radio sam prvi tretman 22-og.Posto sam radio sa Betahem AM16 2lit/h +Safar 30gr+Goltix 1 lit po hektaru,sta mi preporucujete za drugi tretman.Ja mislim da pored druge ture Betahema idem opet sa Safarijem i da dodam Lontrel.E sad me zanima posto je akt.materija i u Lontrelu 100 i u 300 samo razlicita kolicina aktivne materije ako se ne varam,kojim Lontrelom i u kojoj kolicini da idem,njega bi najverovatnije i u trecem prohodu koristio!
 
Evo slika moje repe,sejana 22-og,ovo je losija njiva,imam jos jednu ta je dosta bolja,bilo je pitanje da li presejati ili ne,ostavili smo je...niklo je oko 70-80% ali je raspored malo losiji,nicala je neujednaceno,ima malo ostecenja od pipe, tako da na oko ne deluje bas lepo,ali sta je tu je
34e9lcl.jpg
3358ozk.jpg
 
Kod nas nekoliko parcela repe vidim da ne napreduju baš.Onako sa krajeva izgleda još nekako a unutra ko da je stalo vreme...
 
Danas sam obisao sve njive pod repom. Jedna parcelu od 10,5 kj koju sam jedinu prskao dva puta je dobro odradila hemija. Postoji jedna kriticna parcela od 7 kj, nju sam prvi put prskao 14.04. tu je kriticno sto se tica abutilona, sutra idem hitno da to uradim i to sa malo pojacanom dozom Safarija u kolicini 40g\ha, ostala hemija je Betahem, Hemamitron i Frend u standardnim kolicinama. Tamo je kasno, mislim da ce tu na kraju morati da radi motika ili srp. Ostale parcele su dobre, i necu ih dirati narednih 5-6 dana. Danas kod nas niko nije prskao zbog jakog vetra, jedino se sejalo.
 
Poslednja izmena:
Kod nas nekoliko parcela repe vidim da ne napreduju baš.Onako sa krajeva izgleda još nekako a unutra ko da je stalo vreme...
I kod mene ima takvih parcela, nadam sa da će krenuti. Imao sam sličnu situaciju i prošle godine na jednoj parceli i na kraju mi je bia najbolja sa prinosom.
 
Komsija jesi sejao repu ? Nisam skoro cuo da je neko sa naseg kraja sejao repu... S kime si ugovarao proizvodnju ?

Primenjivao sam ga u cvekli, mogu da se koriste skoro svi herbicidi kao u secernoj repi izuzev onih koji imaju etofumesat za aktivnu materiju.Ranije se i u nasem kraju sejala repa, sto se tice prinosa bili su na nivou onih iz Vojvodine.
 
Nazad
Vrh