Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ovde od Nedelje M.K vadi repu.Nisam ni znao da je njihova dok nisu došli Holmeri i traktori sa prikolicama.Napravili su deponiju na rođakovoj njivi koja je tik pored puta.24 sata samo kipuju i dodaju.Planina u sred Donjeg Srema.
 
Sto bi rekao kolega Steco, dripacka proizvodnja. Pored asfalta su ogromne prizme u svakom selu. Kod ciglane u Srpskom Mileticu je mozda i 1km dugacka prizma.
 
Ovim tempom ce je preraditi do proleca, ali naravno prvo njihovu, ipak tudji problemi manje bole, jbg, to je tako, i moja je na prizmama, barem sam oslobodio njive da mogu da
orem.
 
I sad opet dogodine sejte. Pa ni da potpišem ugovor da će je platiti 10 dinara po kili i da će platiti penale po ha ne bi je sejao...
 
Kakav si ti to poljoprivrdnik kad tako lako odustajes. Zamisli ako niko ne poseje, samo nekolicina. Kva bi to cena bila, pa ako bude jos dobra godina, sa kisom, ali bez bolesti i stetocina, pa jeftino seme zbog smanjene traznje, pa vadjenje na vreme i to da bude povoljno i prevoz naravno.
Razmisli ti jos jednom, pa zar ces dozvoliti da tako dobra zarada isklizne iz ruku.
 
Uzasno je sto ce nekima ostati repa nepovadjena do NG. Kod nas je danas zavrseno vadjenje kooperantima, dok velike firme nisu povadile, ali da povade sta vredi kad ne nose repu.
 
Hahahah. Eto paore neko ko nikad nije radio repu kad čita ovaj tvoj komentar može još i da se dvoumi, ali ja je od 2010 ne proizvodim iz razno raznih razloga, a svako ko misi da ima tolike zarade nek je radi, al nek nekuka kad stoje na prizmi mesec i plus dana...
 
Baća ja kad sam proizvodio repu ti si bio bio sasvim malo dete...:osmeh:


Elem redovno ja ovu temu pratim, moram ponekad malo da iz komentarišem, kad vidim kako na ovi stranci sistematski uništavaju.
 
Pa ti si još kao sasvim mali bio napredno dete... Dobro nisi rekao da si tad i holmera vozio...
 
Dobro pitanje.Ovi iz secerane sad svaljuju krivicu na naseg organizatora proizvodnje jer je vadio ne planski repu i bez njihovog odobrenja.Mada i tamo gde su planski vadili nista nije bolja situacuja.
Vadjena je dok je bilo lepo vreme,jer niko nije mogao da pretpostavi da li ce biti kise ili ne,niko nas nije primoravao.
 
Nazad
Vrh