Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
ali je bilo uslova strasnih za razvijanje tamo krajem juna ja sam moju prskao prvi put 22 juna doduse ja nisam prskao spherom ali kolega jesta i neki dan kad smo prskali jako tesko moze se naci fleka
 
UpstPVP.jpg


Cerkospore koliko hoces. Samo u pocetnoj fazi pa se ne vidi na slici. Zastita od korova vrlo uspesna kao i prosle godine.
 
Sutra radimo drugi tretman od cerkospore.Merkuri,Bormax i Bioplant.Danas joj je 22.dan od prvog tretmana i izgleda ovako.
img201407241234532.jpg

S leva na desno Giraf,Original,Merlose.Repe su uscupane unutar njive gde je sklop odlican.
img201407241431592.jpg

img201407241433272.jpg

Neznam da li sam dovoljno isekao deo gde je lisce(da se ja pitam previse je iseceno)
img201407241440181.jpg

img201407241441261.jpg

img201407241442091.jpg
 
Pa sigurno da ima,nisam zagledao nesto posebno.Sutra idemo da je pretrcimo da pocupamo sirokolisne korove koji su ostali.Danas popodne odradjena zastita od cerkospore.
img201407251922281.jpg

img201407251921531.jpg
 
Ja sutra idem drugu zastitu sa spherom,ima tackica dosta.Cak sa primetio da na jednoj njivi na jednom kraju ima mnogo a na drugom kraju nista.Da li je moguce da je to zbog toga sto je komsija imao ste strane repu prosle godine?
Sto se tice tezine korena merio sam prosek je oko 600 gr ,ima i krupnije alii sitnije.Ovo sto vi pokazujete i merite to su najkrupnije sto ste nasli jer da su sve takve prinos bi vam bio vec sada 6 vagona po lancu ili 10t po ha.
 
E Slobo ovo je Bavaniste ne Crepaja.Samo se vi tesite da imate bolju zemlju.:osmeh::ppozdrav:
Ovo su koreni iscupani bez biranja,usao unutra par metara uscupao i izasao.
Sto se tice prinosa AKO ne bude bilo trulezi taj prinos i ocekujem,mozda cak i do 7 vagona po lancu.
 
Ha,ha ali godina je stvarno nikad bolja za repu od nicanja pa do sad.Kisa bukvalno pada kad joj treba.Ali sacekajmo kraj,najkriticniji period joj tek dolazi i to tamo od 10-og Avgusta pa na dalje.
 
Ha,ha ali godina je stvarno nikad bolja za repu od nicanja pa do sad.Kisa bukvalno pada kad joj treba.Ali sacekajmo kraj,najkriticniji period joj tek dolazi i to tamo od 10-og Avgusta pa na dalje.
Najkriticniji periodi su prosli. Vlage ima dovoljno da zavrsi vegetaciju , 3 nedelja avgusta krece da transportuje secer u koren. Kampanja garant krece 2.-3. nedelje septembra
 
A sta je po tebi najkriticniji period kad kazes da je prosao.Imao sam prilike da vidim parcele koje je trulez napadala od polovine Avgusta da bukvalno za 15 dana (do pocetka kampanje)odnese 50-60% prinosa.Za sad kako stoje stvari nebi trebalo da bude trulezi ALI....
 
Vi ste vec i izracunali koliko cete zaraditi. Niko ne racuna na cenu secera od 60din u maloprodaji na kilogramsko pakovanje. ::novac::

Cerkospora ce nam umanjiti prinos samo tako. DOsta olako se pristupa tome, a godina je vrlo nezgodna za zastitu od cerkospore.
 
Nazad
Vrh