Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ja sam to uradio. Kad sam prskao od sirka, zafali mi na jednoj njivi vode za 10-15m do kraja. Kad sam prskao cerkosporu namerno taj deo ostavim za kraj i ubacim malo Agila. Videcu za dve nedelje sta ce se desiti :osmeh:
 
Slike ogleda sa instituta. Napravljene su mobilnim aparatom pa nisu bas najsjanije. U petak prvi tretman od cerkospore, acanto plus.


 
Onda sam ja dobro prosao uzeo za kes..:) bas je u kantama po 10lit.

Pitanje je jesi li dobro prošao jedino ako je ispod ruke.Pitaj minđušara koliki popust možeš dobiti od Joške iz timaka,a oni su jedini uvoznici.

Ja sa sferom mešam fjuzilend ili agil,i sada ću.Sirak se osuši a na repi nisam ništa primetio,svejedno prvi put je većinom preventivno prskanje.Kada je lisna masa kao sada,nije baš šteta samo gorivo:ppozdrav:
 
Obišao repu kući večeras. Nema tragova od cerkospore. KOrovi su solidno odradjeni. Iščupao jednu repicu, imala je oko 300 grama, a lista oko 700g. Računam da ima neke oko 4 vagona po ha. Sada samo treba očuvati lisnu masu.
Sledeće nedelje ćemo vaditi na šančevima par sorata da vidimo dokle je stigla repa u porastu.


 
Giraf rađena zaštita od cerkospore SPHERA 02/kj + bor max 20 2kg/kj.
img20140702162820.jpg

img20140702162803.jpg
img20140702162923.jpg
 
Koje folijarno gnojivo se najbolje pokazalo na repi ? Dali je neko koristio Haifa PolyAmin ili Poly Sugarbeet ? Slavol sam koristio ali ne mogu reci da sam vidio ikakvog efekta.
 
Danas obilazili i naidjemo na par ovakvih repa u njivi, kora im zuta, lisce kao suncobrani isticu se od ostalih repa mnogo krupnije i vece lisce imaju, izgleda da se prepelcovala od necega.

105257258127169254190783.jpg
 
Stočna repa najverovatnije. One imaju žutu boju korena i veliku masu. Naravno kvalitet korena slab, do 10% šećera.
 
Nazad
Vrh