Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ja cu prvih dana jula meseca obaviti prvi tretman sa Spherom 0,25lit po k.j i uz to ce ici Fitofert BORMAX 20 u dozi od 2 kg po hektaru!
 
Ne vidim neki razlog za odlaganje prskanja repe za nekoliko dana,kad repa posle prskanja izgleda veselija i zelenija.Ja sam juce isto prskao,danas bio da poprskam totalom uvratine a repa onako samo se smeje :osmeh:...inace nasao sam poneku tackicu cerkospore kao glava od ciode sorta giraf.
 
Juce sam prskao od sirka (Giraf) toliko je narastila da sam se izgubio jedva nadjem gde treba da udjem a ponekad i zalutam kroz brazde kad prskam :D
 
Meni se desava da zalutam kad prskam, ali me skakutanje fergusona po repi opomene da nisam na pravom putu:haha:
 
Ja cu u sredu da radim sphere.. a idem prihranu sa Fertileader gold prvi put ga koristim.jel radio neko sa njm ?
 
predusev repa,ono visoko nije korov nego je lanjska otisla u seme :osmeh:
ove fleke su od romularije ili cerkospore?
dscn7705.jpg

dscn7706.jpg

dscn7707.jpg
 
Ja cu u sredu da radim sphere.. a idem prihranu sa Fertileader gold prvi put ga koristim.jel radio neko sa njm ?

A kakav bi mogao biti po 1400 din +pdv ,min.3lh.Ja mislim da su dalja ulaganja ,osim neophodnih,u povećanje prinosa repe finansijski neopravadana.Naše repe sada imaju veću masu nego što sdmo vadili preklane!
 
Da li pri tretmanu od cerkospore moze da se ubaci herbicid za sirak,znam da nije preporucljivo mesanje ali ako ste probali sta ste primetili?!
 
Ja sam hteo tako, ali su mi rekli da to ne radim, i nisam, a znam da neki tako rade, jbg, stvarno su ustedi u vremenu.
 
Da li pri tretmanu od cerkospore moze da se ubaci herbicid za sirak,znam da nije preporucljivo mesanje ali ako ste probali sta ste primetili?!

Nemoj, sto je sigurno sigurno, potrosi 5 litara goriva vise sto ces proci jos jednom kroz njivu, nego da ti kasnije nesto bude sa njom, rade ljudi ali se ne preporucuje.
 
Nazad
Vrh