Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Meni su preporučivali neko Syngentino al da me ubiješ ne znam koje. Navodno kunu se u njega ,verovatno je i cena šta mi radiš,a za Slavol su mi rekli da je to za biljke slatkasta voda.
 
Danas prskali repu Sphere 0.4 lit/ha + bor
fnykp0202.jpg
[/IMG]
 
Meni su preporučivali neko Syngentino al da me ubiješ ne znam koje. Navodno kunu se u njega ,verovatno je i cena šta mi radiš,a za Slavol su mi rekli da je to za biljke slatkasta voda.

Ja sam na pšenici vidio dobre rezultate sa Slavolom, dobilo je jako tamnu zelenu boju nakon prskanja ali na drugim kulturama nula bodova, barem sto se tice izgleda nakon prskanja. Sa necim bi ju poguro malo pa zato i pitam za nesta iz iskustva sta je dale efekta, dosta mi je muckanja svega sa obecanjima +10% sto pise na svemu a na kraju boban rajović ::lose::
 
Vozam se kombajnom kroz atar i vidim da ima dosta parcela sa repom gde se VILINA KOSA hvata na repu i to više "fleka" po njivi i plus na ovratinama. A pored puta je ima stvarno na svim mogućim travama. Primetio sam da ima dosta parcela gde repa "tera" u seme.....
Ovde radnici tuku tu semensku......
fotografija0164.jpg
[/IMG]
 
I kod mene na magistralu ima dosta te sto ide u seme,tu korena nema samo gadno izgleda kao da je prljava njiva.
Sinoc uradio prvi tretman fungicidom sfera 0.4l+wuxal bor 1.5l po ha

- - - - - - - - - -

I kod mene na magistralu ima dosta te sto ide u seme,tu korena nema samo gadno izgleda kao da je prljava njiva.
Sinoc uradio prvi tretman fungicidom sfera 0.4l+wuxal bor 1.5l po ha
 
Nama je ostalo jos 40-ak ha da se odradi... Ove godine radimo bez bora komplet povrsinu. Videcemo na jesen sta smo uradili
 
Nazad
Vrh