Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Prvi dan setve je nijansu jači,a u Đurđevačkom je ona oluja malo nanela humusa na redove pa je nicala dan kasnije,tako da ima i oko 12kj nijansicu slabije
 
Ove godine samo da je semena bilo ranije... Bas tata prica o tome. Sledece godine cemo za prve rokove sami obezbediti seme. Jer nevredi cekati seceranu. Uvek nesto otezu
 
Po nekad vredi rizikovati. Pa videti sta je i kako je. Nekazem da je to uvek ispravno.


Mindjusar. Dobijemo. Ali nije to nesto sto bi bilo kljucno za ostanak
 
U kome vremenskom intervalu je najbolje prskati sec.repu insekticidom...popodne ili ujutru,kad je bolje?!

- - - - - - - - - -

Cime ste prskali,moja je pocela da izlazi pa da znam...Planiram Nurelle prvo okolo do komsije koji je imao sec.repu prosle godine pa ako treba i ostalo!

Msm da treba da se ulozi max. da bi dobio max. prinos, ako je repa pocela da izlazi i nasao si pipu kako je gricka, najbolje je Lebaycidom 1l/ha i to najbolje popodne od 12 do 16/17 casova, kada je sunce jako i ima mnogo stepeni, jer tada je pipa najvise aktivna, preparat deluje direktno na pipu ako je u njivi. I svako jutro bi trebalo da obilazis repu dok se ne otrgne bar od pipe, a za korove prvi tretman u zavisnosti sta imas na njivi, obicno Betanal AM 11NEW 0.8l/ha-Safari 30g+Trend(okvasivac)-Hemomitron 2l/ha :osmeh: Samo moras da pazis na razmak izmedju tretmana, ne smes danas da prskas pipu, a sutra vec od korova, mora da prodje bar 2/3 dana :)


Pozdrav!
 
mindjusar@ Sto se mene moze da se prska u istom danu, ali to ce uticati na porast repe, koji je u ovim fazama neophodan zbog pipe :)
 
mindjusar@ Sto se mene moze da se prska u istom danu, ali to ce uticati na porast repe, koji je u ovim fazama neophodan zbog pipe :)

Ovo prvi put čujem,većina stavlja i insekticid u herbicid
Ja sam isti dan uradio uvratine i međe po prohod od 15m (od 11-14h) i herbicid cele parcele (od 15h pa dok se videlo) ; Danas kako sam gledao tera i jedna i druga isto prvi par stalnih listova
 
Postoji ta prica. Ali se nemoze bas skroz ispostovati. Mi ju naravno nepostujemo. Ali ima ljudi koji to rade.
 
Mi radimo bar tako kako sam vam rekao, prvo jedno pa 2/3 dana pa drugo ili u zavisnosti sta je pre potrebno da l' od korova ili od pipe.
Sta koristite protiv Abutilona(Lipice) je l' i kod vas Safar/Savana, ili ipak nesto drugo? :ppozdrav:
 
Nema pipe za sad,ali je kora zeza po malo.Za sad oko 60-70% izaslo.Ako bude tog mraza koji najavljuju naje..li smo.
img201404021856061.jpg

img201404021856201.jpg
 
Taj mraz će zahvatiti najverovatnije centralni deo srbije kako sam ja gledao,kod mene neće se spustiti ispod +4 C,po prognozama.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh