Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.075
Lokacija
Indjija & Golubinci
Kod nas nije ni pocela da se vadi repa,a vec se najavljuje smanjenje cena repe 2014g,kako kazu neki repa se "sada seje"tj.sada se baca osnovno djubrivo za sledecu god.Sta raditi sejati je ili ne?
 
Potez je očekivan. Ipak mislim da cena i nije toliki problem, koliki je nepoverenje u fabrike šećera, bar one u vlasništvu MKa. Sejem i dogodine. Odlučio sam da više ne eksperimentišem u plodoredu, već da se pridržavam plana. Organizovao sam tropolje pšenica-repa-soja, na naših 26kj. Plan mi je da u dogledno vreme uzmem u zakup još nekih 7-8 jutara i organizujem četvoropolje, sa kukuruzom.
 
Zcurcic Kako mislis nepoverenje u Mk fabrike, nije mi to bas jasno.

Mi ostajemo takodje u repi do daljnjeg.
 
Čini mi se da oni najviše uzimaju od proizvođača šećerne repe. Sa Žabljom radim već više godina i uvek su bili korektni. Ove godine je prosek bio 16,26%, što je bilo u saglasnosti sa rezultatima iz naše laboratorije u Institutu. Nečistoća jednocifrena. Kada MK mora da daje 100 evra vama u Sremu samo da posejete repu i to na ovako visoku cenu repe, onda to zaista ima neko značenje.
 
Evo cenovnik veštaka za 2014 godinu


2i8jc4p.jpg


- - - - - - - - - -

Nevidi se baš najbolje slikano telefonom sa uključenim blicom
 
Zavisi od šećerane, ali verujem da će to biti ta cena. Neki su krenuli sa 4,3dinara, bez klauzule.
 
Cene su bez pdv za žabalj.Sada je to ispipavanje zainteresovanosti ,a mora se nešto potpisati da bi se uzeo veštak.Posle će doći aneksi i kod sih će biti ista cena ,ali ostaje pitanje poverenja i to odlučuje ski se radi.Nisam radio za MK,ali dok sam vozi kamion dešavalo se da sa iste gomile tovare kamioni za Vrbas i za Žabalj i iz razgovora sa vlasnikom saznajem da je u vrbasu 10%veća nečistoća i preko 20% naplaćuju prevoz!To je bilo pre 5-6 godina u Golubincima:sta:
 
Ja ću sejati 8 k.j. pregovarao sam za đubrivo zaoravam 200 kg eurofeltil 37+po k.j., seme giraff obezbeđena hemija i an za prihranu pre špartanja 200 kg po k.j. vađenje Holmerom direktno u kamion pa pravac Žabalj cena 4.3 dinara za sada toliko.
 
Ljudi to dok se ne vidi na papiru ne znaci nista ,to su samo prazne price...Ja licno mislim da ce cena biti daleko niza za iducu godinu ,a pustice prvo ljude da nauzimaju vestak i zaoru a posle kad kazu cenu bice ajaooo....Daj boze da cena bude slicna ovogodisnjoj jer ozbiljno razmisljam da da iduce godine posejem
 
Ljudi to dok se ne vidi na papiru ne znaci nista ,to su samo prazne price...Ja licno mislim da ce cena biti daleko niza za iducu godinu ,a pustice prvo ljude da nauzimaju vestak i zaoru a posle kad kazu cenu bice ajaooo....Daj boze da cena bude slicna ovogodisnjoj jer ozbiljno razmisljam da da iduce godine posejem
cena je sigurno 4,3 dinara ugovarač je već preuzeo đubrivo i ugovorio cenu može biti samo veća.
 
sta vam se najbolje pokazalo kao predusev za repu?

Čista njiva prve klase na koju se u normalnim uslovima suncokret i ne seje.
Slobo kad ugovor nebi važio to bi bilo ove godine s obzirom na druge cene(2kg repe=1kg jabuke) a repa ima i ovakvih
20131004183908.jpg
[/IMG] Ova je teška 5,6kg

- - - - - - - - - -

sta vam se najbolje pokazalo kao predusev za repu?

Čista njiva prve klase na koju se u normalnim uslovima suncokret i ne seje.
Slobo kad ugovor nebi važio to bi bilo ove godine s obzirom na druge cene(2kg repe=1kg jabuke) a repa ima i ovakvih
20131004183908.jpg
[/IMG] Ova je teška 5,6kg

- - - - - - - - - -

sta vam se najbolje pokazalo kao predusev za repu?

Najbolja je čista njiva prve klase na koju se u normalnim uslovima i ne seje suncopkret:osmeh:
Slobo ,potpisali smo ugovor na 4,3 i to nisu prazne priče,aneksima će se definisato promene ,to sigurno neće biti smanjenje cene,nego obrnuto.Ako su nekada imali opravdanje za nepoštovanje papira to je ova godina zbog katastrofalnih cena drugih polj proizvoda(2kg repe-1kg jabuke?)a repa ima i ovakvih:
20131004183908.jpg
[/IMG]ova je teška 5,6kg::vadjenje_repe::

- - - - - - - - - -

sta vam se najbolje pokazalo kao predusev za repu?

Najbolja je čista njiva prve klase na koju se u normalnim uslovima i ne seje suncopkret:osmeh:
Slobo ,potpisali smo ugovor na 4,3 i to nisu prazne priče,aneksima će se definisato promene ,to sigurno neće biti smanjenje cene,nego obrnuto.Ako su nekada imali opravdanje za nepoštovanje papira to je ova godina zbog katastrofalnih cena drugih polj proizvoda(2kg repe-1kg jabuke?)a repa ima i ovakvih:
20131004183908.jpg
[/IMG]ova je teška 5,6kg::vadjenje_repe::
 
Nazad
Vrh