Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
I ja sam citao to istrazivanje, freon mora da se ispusti , dokazano je da kondenzovana tecnost pomesana sa herbicidima stvara fitotoksicni efekat. Zao mi je , morace Sloba da se kuva jos neko vreme,barem dok ne poprska repu, ili dok ne stigne majstor da zadihtuje sistem.
 
Taman dok oprska repu, onda nek napuni klimu. Mora da pazi na svoje zdravlje da zaradi dovoljno parica, da moze platiti strucne servisere iz Backe. :ppozdrav:
 
Ma batalite tu klimu, u principu i nije lose ako se supruznici zajedno znoje.....ahahhahahahahahah .......nece im nista faliti................
 
Moja nesretnica. Malo ju je vetar izmlatio ovih dana. Moraću da prebrojim sklop, izgleda da ima dosta biljaka, ali je raspored sporan. Takođe imamo jedan neobičan fenomen. Imamo praznog mesta na mestima gde je sejalica ulazila i izlazila iz duži i to samo na šest redova. Fenomen je zbog toga što je sejano dvanaestorednom sejalicom. Izgleda da nešto nije bilo dobro podešeno na jednoj strani.



 
@KR
To su kompleksne masine i potrebno je strucno razumevanje problema! Ne mogu to razni dundjeri da servisiraju:ppozdrav:
 
Ovi iz sunoka kazu da korov najvise stete repi nanese u prvih 8 nedelja.Moze li neko da objasni sta se tacno desi,jel se repa izduzi ili sta kad u prvih 8 nedelja ako je gusi zezne prinos.?
Repa se neće izdužiti ali tvoj novčanik će se istanjiti,ili ćeš platiti kopanje ili nema ništa od vađenja.
5LmP1
 
Koliko je minimum vremena potrebno izmedju tretmana protiv sirokolisnih korova i insekata?Da li je 2-3 sata OK?!

- - - - - - - - - -

Danas oprskana repa Betahem am 16 2lit/ha+Safari 30 grama + Goltix 1 lit po hektaru,odnosno(Hemomitron) Za 10-ak dana drugo prskanje,ako vreme dozvoli.1 Njiva je prskana hemijom pa posle 2 sata isao sam i insekticidom mislim da nece biti problema!
 
Crveno slovo juce bilo...Dragaru zveknuo menjac na Rakovici kad je isao da prska repu,mom tata Djuri ispao kardan od prskalice,srecom blizu je bio kad je primetio pa ga je nasao,ali morao je da se vraca,mom tastu se otpustile matice na tocku,umalo mu nije tocak otpao...mozda su to neki znaci koje nam onaj od gore salje a da mi to ni ne primecujemo,a on nas opominje.Inace lepa ti repa samo ne vidim neke korove,mogao si da sacekas jos ovaj kisni talas pa od nedelje
 
Nazad
Vrh