Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
I svi prskali ažilom, fuzilejom, selektom... a sirka opet.
 
Ja sam prskao sa agilom. Sirka nema. Komsijka soja sa kletoksom prskana i danas kad sam prskao od cerkospore vidim sirak ponovo kod njega da se oporavlja.

stanje repe mi se ne svidja. Jak je napad cerkospore kod nas. Sfere nije mogao da je sacuva dobro. Danas na njivi promena strategije. Umesto rias+bravo, oprskano ipak sa mercury 1.05 l/ha. Zakljucak je da je trebalo prskati ranije. Dosta ima bolesne repe po ataru. Sada je bolest u pocetnim fazama i jos se ne vidi dok se ne pogleda iz bliza. Mislim da cemo imati problema sa cerkosporom ove godine. Treci tretman ce ici vrlo moguce za 14 dana, a obilazak za 7-8 od danas.
 
Ja sam isao 0.25 Sfere po k.j 05.07 i juce sam obisao nema bolesti...isao po njoj dobro parce,mozda na nekoj ima po neka tackica,ali nista alarmantno za sada...@Bojcetic,zasto u drugom ne ides Rias+Bravo?Mislis li da je Mercury u dozi 1.05:haha: ipak bolje resenje za drugi tretman?!
 
Jutros oprskano 13ha, uvece nastavljam, nema bolesti, ali imam par uvala I u njima mi je zuckasta repa, izgleda da je muci voda:(
 
Moja cura sa Dorcola VS Abutilon i Suncokret. Nisam je tero, sama je tela:haha:
2014-07-20-4.jpg
 
@mladen87
Prvi tretman je bio 29.6. Juce je 20 dana bilo. Trebalo je prskati na 13-14 na obe moje parcele.

@savato
ne znam sta si me tacno pitao. Uglavnom bravo cu koristiti u trecem tretmanu jer je on iskljucivo preventivni preparat. Juce mi je trebala teska artiljerija a to je mercury. ;)
 
Gledam malo pre 5-6 parcela sa sec.repom nema gde nije zahvatila bolest.Jeste da su to retke tackice i ne na svakoj repi ali je ima svugde...Prvi tretman sam radio 5-og ali mislim da cu za 2-3 dana ako vreme posluzi i drugi uraditi.Mestimicno ima tackica,cini mi se svakim danom sve vise,u pravu je Bojcetic Sfera nije uspela da izdrzi sve ove idealne uslove za razvoj bolesti...
 
Sfera je vrhunski preparat sto kaze Nikola, samo su uslovi za razvoj bolesti bili idealni. Trebalo je smanjiti period izmedju dva tretmana na 14-15 dana. Gde ima tackica treba delovati sto pre delovati. Inace po americkim ogledima Amister (azoksistrobin) i Acanto (pikoksistobin) su delotvorniji preparati od Sfere.

Jos jedna opaska. Prosle godine nije bilo bolesti pa je moglo prskati i vrucom vodom. Poslednji tretman sam radio vise iz nekog hira i da nemam osecaj grize savesti iako nije uopste bilo uslova za infekciju. Ove godine ce biti opasnih problema sa cerkosporom.
 
Nazad
Vrh