Limagrain 2 Agrim

Anketa: Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

Glasača
56. Ne možete glasati u ovoj anketi
  • da

24 42.86%
  • ne

32 57.14%
Strana 3 od 38 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 755

Tema: Šecerna repa 2014

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    438
    Zahvalio se
    173
    Zahvaljeno 210 puta na 82 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: savato Pogledaj Poruke
    Jel imao neko od vas iskusnih repara sortu Leopard Sesvanderhave? Ako jeste kako se pokazala ove godine...
    Imao ja(samo ne spadam u iskusne) na nekoliko parcela ,na svima veći prinos (oko 50 t prljave)a dig.katastrofa ispod 16 tako da je jasmina sa 40 t i 18,11 dala više

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,546
    Zahvalio se
    963
    Zahvaljeno 1,210 puta na 571 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Razbacano danas djubrivo za repu,sutra oranje... 150 kg Kcl+120 kg Map-a po k.j Prolece 100 kg 3x16 i 150 kg AN-a...Mislim da je to sasvim dovoljno,njive su redovno djubrene,cak je pre 2 godine na jednom dobrom delu parcele razbacan i stajnjak! Kcl kupljen kod nas u Crepaji 47 din za kes!Map ce biti placen na prolece,ili od repe,videcemo sta bude povoljnije!? Kada je najbolje odraditi zatvaranje brazde posle oranja...Da li odmah ili sacekati malo da prosusi?!

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    2,028
    Zahvalio se
    251
    Zahvaljeno 308 puta na 222 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    da se prosusi malo

Član
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    40
    Zahvalio se
    32
    Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Razbacano danas djubrivo za repu,sutra oranje... 150 kg Kcl+120 kg Map-a po k.j Prolece 100 kg 3x16 i 150 kg AN-a...Mislim da je to sasvim dovoljno,njive su redovno djubrene,cak je pre 2 godine na jednom dobrom delu parcele razbacan i stajnjak! Kcl kupljen kod nas u Crepaji 47 din za kes!Map ce biti placen na prolece,ili od repe,videcemo sta bude povoljnije!? Kada je najbolje odraditi zatvaranje brazde posle oranja...Da li odmah ili sacekati malo da prosusi?!
    Gde si kupio djubrivo KCL u Crepaji?

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,546
    Zahvalio se
    963
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Safir 68 Pogledaj Poruke
    Gde si kupio djubrivo KCL u Crepaji?
    Imas u Vitamix clas-u jos par tona...

Član
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    40
    Zahvalio se
    32
    Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Imas u Vitamix clas-u jos par tona...
    Hvala na odgovoru!

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,546
    Zahvalio se
    963
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Raspitao sam se malo kod strucnih ljudi,kazu mi sto se tice prskanja kukuruza Peak-om,ne smeju da daju preporuku ni za secernu repu ni za suncokret!OK,ja reko sejacu kukuruz i gotovo,djubrivo nece da mu skodi,a ipak nema rizika.I jos mi dodali i ovo,kaze da je prskano Callistom moglo bi,ovako postoji rizik.Sad gledam na njihovom sajtu preporuku za Callisto,Secerna repa se moze sejati posle 2 godine,a Peak posle 12 meseci!Peak 75 WG nije fitotoksičan ako se primeni u naznačeno vreme i u preporučenim dozama. Prilikom primene potrebno je sprečiti zanošenje preparata na okolne osetljive useve i zasade.
    Posle žetve useva (pšenice ili kukuruza) preporučuje se duboko oranje da bi se poboljšala razgradnja herbicida. U slučaju prevremenog preoravanja, na tretiranoj parceli posle obaveznog oranja mogu sesejati kukuruz i pšenicu. Herbicid Peak 75 WG ne predstavlja rizik za naredne useve, osim šećerne repe, koja se može sejati 12 meseci od primene. Primena doze veće od preporučene ili preklapanje tretiranih površina može dovesti do oštećenja narednih useva suncokreta, soje i šećerne repe. A evo i Callisto

http://www.syngenta.com/country/rs/s.../callisto.aspx

Član kristal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,481
    Zahvalio se
    451
    Zahvaljeno 456 puta na 306 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Sta mislite u vezi setve secerne repe, ako je predusev bila soja, koja je bila prskana sa 0,5L Pulsar.Znam da nepreporucuju setvu, ali mozda neko ima iskustvo u vezi toga, stim pre jer nije koriscena puna doza Pulsara. Hvala unapred .

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,546
    Zahvalio se
    963
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: kristal Pogledaj Poruke
    Sta mislite u vezi setve secerne repe, ako je predusev bila soja, koja je bila prskana sa 0,5L Pulsar.Znam da nepreporucuju setvu, ali mozda neko ima iskustvo u vezi toga, stim pre jer nije koriscena puna doza Pulsara. Hvala unapred .
    Mnogo toga zavisi od padavina,tipa zemljista,ph vrednosti istog,koliko je herbicida isparilo pod dejstvom sunca,a koliko ostalo u zemljistu, koliko je sklon degradaciji,ispiranju u zemljistu.Cuo sam se sa jednim drugarom iz Instituta i on mi je temeljno objasnio neke stvari...Kaze mi da postoje herbicidi koji su tvrdji i teze se ispiraju,ali da ako su obilne padavine tokom godine nema bojazni da se na prolece seje secerna repa,suncokret,soja,govorim o mom slucaju,ali da niko nece da rizikuje i da kaze slobodno sej.Ja vec par godina koristim Peak u kukuruzu za sirokolisne i sejem suncokret iduce godine,jos nisam video nikakvu fitotoksicnost!Mislim da ako nije velika parcela vredi rizikovati,ja hocu,i sejacu secernu repu posle Peak-a,ako bude problema presejacu je kukuruzuom.I ovako za 2 k.j mala mi je 1 setvena jedinica repe,moram uzeti 2,a kad vec uzimam posejacu i ovih 1,2 k.j

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku savato na ovoj poruci:

kristal (09-11-13)

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    4,800
    Zahvalio se
    1,281
    Zahvaljeno 1,206 puta na 758 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    @kristal
    Komsija je imao 2012 repu na zemlji gde je bila soja 2011 koja je prskana pulsarom. Elem nagrabusio je, mislim da je jedva imao da pokrije zaduzenje. Sreca sto je njegova zemlja, sto nije arenda. Peak, Nikosulfuron u punoj dozi, pulsar, nista od toga nije bezbedno za repu.

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bojcetic na ovoj poruci:

kristal (09-11-13)

Član Zlatko Pap 76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    292
    Zahvalio se
    428
    Zahvaljeno 94 puta na 60 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Danas bacio 250 kg po k.j. Eurofertil 37+ posle kiše oranje za repu , inače biće 8 k.j. repe u 2014-toj.
    Zlatko Pap

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,546
    Zahvalio se
    963
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    @kristal
    Komsija je imao 2012 repu na zemlji gde je bila soja 2011 koja je prskana pulsarom. Elem nagrabusio je, mislim da je jedva imao da pokrije zaduzenje. Sreca sto je njegova zemlja, sto nije arenda. Peak, Nikosulfuron u punoj dozi, pulsar, nista od toga nije bezbedno za repu.
    2011-ta godina izrazito malo padavina,cini mi se oko 400 litara za godinu dana ,a 2012-ta necu da je pominjem!Ove godine samo od maja meseca do sada je palo oko 500 litara a jos gde je zimska vlaga!Ja cu rizikovati,a svi ostali pratite me...Pametan se uci na tudjim,a budala na svojim greskama,pa sad...

Član kristal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,481
    Zahvalio se
    451
    Zahvaljeno 456 puta na 306 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Problem je u tome sto je parcela od 20kj ,a komsija mi je vlasnik privatne zadruge i on seje repu na prolece i mene nagovara da posejem.Kaze da uzorem na dubinu od 35-38cm i nece biti problema.Meni se ne rizikuje zemlja je arenda i kakve sam srece znam ishod unapred...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    1,613
    Zahvalio se
    744
    Zahvaljeno 621 puta na 419 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kristal kod nas ovde seju na sojišta repu koja su prskana sa 0,7-0,8l po kj pulsarom i nevide se neke posledice, sad sam se čuo sa jednim paorom koji seje dosta i dugo godina a možda ga i znaš (nadimak mu je uja), e sad ove godine je na novoj arendi nadrljao pošto nije proverio sa čim su prskali soju (pivot) te je repa bila loša (sitna, nikakva), sad ti odluči.

17. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku sale ratar na ovoj poruci:

kristal (09-11-13)

Član miroslav k avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Bački Petrovac 20 km severno od Novog Sada
    Poruka
    5,136
    Zahvalio se
    499
    Zahvaljeno 429 puta na 312 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo da se i ja aktiviram u ovu temu, zaorano je đubrivo kao što sam i pisao u drugim temama, 100 kg Map 100 Kcl i 100 ureje sve po kj, predusev kukuruz (nepaljeno)
    Može li neko da mi objasni zašto mora tako duboko da se ore pod repu? Ja nisam uspeo dublje od 27 cm, uzorao odprilike na 25,
    Inače ovogodišnju repu još nismo počeli da vadimo, problem su kamioni, nezmam šta čekaju, izgleda da će biti problematično ako ne bude lepo vreme
    Pat&Mat

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    11,078
    Zahvalio se
    812
    Zahvaljeno 1,841 puta na 1,014 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Dosta ste radili po suvom,sada malo po kisnom.

Član ddragan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    3,030
    Zahvalio se
    366
    Zahvaljeno 898 puta na 524 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Posle 10-ak godina i ja ponovo krecem sa proizvodnjom repe.Predusev ce biti psenica.Povrsina 10 kj.

Član Stanislav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    398
    Zahvalio se
    57
    Zahvaljeno 119 puta na 54 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ja za dogodine imam tablu 27ha, predusev soja i kukuruz, od vestaka bice oko 200kg/kcl, 200kg/9-15-15 i u prolece 250-300kg/uree,to je po hektaru,a od semena ne verujem da cu sejati original,nisam nesto zadovoljan sa njim,bolji mi je bio giraf, a marianka sigurno ce biti posejana.
    Igram kolo sako mi u ruci,dodji mala pa mi ga navuci!!!

Član dragan.kovacev avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    3,163
    Zahvalio se
    121
    Zahvaljeno 887 puta na 529 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Uzorano 10kj. za repu bez djubriva, jel ce vredeti razbacati na oranje i zatvoriti spremacem?
    kada mislis da ti je naj gore, uvek moze biti jos gore...

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    15,443
    Zahvalio se
    347
    Zahvaljeno 1,521 puta na 915 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Neki dan sam bio u Agrouniji, kazu da gaje repu po Nemackom sistemu, dobro ajd rade analizu zemljista, ali sto se tice djubrenja azotom ne prelaze 70kg/ha cistog azota. Detalje oko tipa I marke djubriva nisu iznosili.

Sto se same o rade zemljista tice oni oru na nekih 22cm-25cm, sa plugom ide I paker valjak koji zatvara brazdu I onda odmah te njive...."podriju" ali nije to podrivanje sa klasicnim podrivacem (nece da kazu detalje) nego bih po recima glavnog agronoma zakljucio da "zakrkaju" gruber na 40-45cm, jer taj njihov "podrivac" ima I dleto I bocne radne organe kao I ona tzv.lastina krila gore koja mesaju Z.O. I iza ima valjak koji ostavlja jasne tragove po njivi.

- - - - - - - - - -

Ako se ne varam 7 radnih organa vuce JD ~300ks.

Strana 3 od 38 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.