Ishrana kunića peletima

Kokcidiostatik mozes dati i preko vode, ukoliko za tim ima potrebe. Mislim da je tu veci problem sirovinski sastav smese, ok ima 16% proteina, al sta cemo sa ostalih 84%, sta se desava sa tim, da li taj ostatak iz hrane za ovce odgovara kunicima. Malo ozbiljnije treba se tome posvetiti, ne znam kako si koncipirao ishranu, da li koristis samo granule kao potpunu smesu, ili je koristis kao koncentrovano hranivo,a uz to imaju i kabasti deo obroka, koji je % kabastog dela, dal je kabasti deo od lucerke ili od obicnog sena, dal su uopste granule od 16% dovoljne, il trebaju da se koriste granule sa vecim proteinskim sastavom.. Sve u svemu, kao sto rekoh, najbolje je da probas na nekom delu i da uporedjujes kako ti se sta pokazalo :) Posto ja trenutno nemam vremena toliko da eksperimentisem sa tim, jednostavno koristim granule za kunice, a kasnije cemo videti :)
 
Ja kombinujem. Dobijaju granuliranu hranu i seno, ne čistu lucerku. Naravno imam i bale lucerke kupljene ali dajem seno. Ne vidim ništa lose ne dati im seno
 
Mora se davati seno ili detelina, jer u granulama nema dovoljno vlakana, koja su kunićima od presudnog značaja za varenje.
 
U suštini uvek kombinujem. Dajem uvek granuliranu hranu i seno. E sada desi se da nekada dobiju zrnastu hranu a nekada ubacim i klipic kukuruza omanji.
 
Pa potpuna smesa za kunice sa 16% proteina bi trebala da ima izbalansiranu kolicinu hraniva, samim tim i vlakana.. I u tome se razlikuje od ostalih potpunih smesa.. Valjda :D
 
Različite kategorije kunića imaju različite potrebe za vlaknima, a u granulama vlakana ima od 10% do 12%.

LJoBOMK.jpg
 
Nazad
Vrh