Ishrana kunića peletima

Toma13

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
206
Lokacija
Ogulin
Zanima me ima li itko iskustva sa peletiranom hranom? Koju koristite, kolike su dnevne količine potrebne? Prednosti i mane?
 
ja koristim komponentine pelete za kunice dobre su i mislim trenutno najkvalitetnije na trzistu cena je 260 din 10 kg ja mesam sa jecmom i kukuruzom ne dajem samo njih ::namigivanje::
 
I ja ih mesam 1:5 sa ostalom hranom,koju dajem kao dopunu zelenom obroku.
Svaka regija ima svoje proizvodjace
 
Ja im dajem samo peletrin za zecove i vode kolilo hoce. Jer od koga sam kupovao i on ih je hranio samo peletrinom. Razmisljam da pocnem da im dajem i seno deteline pomalo ali se bojim jer sad treba da se okote za nekoliko dana i da ne bi bilo nekih problema sacekacu dok se ne okote.
 
jer mogu cicte pelete da se daju mladim zecevima:haha:imam 6 mladih novozelandskih a nov sam po tom pitanju,pa bih zamolio za savet??hvala unapred za savet
 
Zasto ne, čak se i preporuča zbog vitamina i sl. No problem je ako nisu otpočetka hranjeni peletima. Općenito je kod mladih problematično mijenjati vrstu ishrane. Ja svoje ženke postupno počnem hraniti isključivo peletima dok su bređe, pa i nakon okota nastavim tako da i mladi krenu sa 100% peleta. Kasnije pomalo umiješam ječam i zob i to je to. Sijeno moraju uvijek imati u neograničenim količinama.
 
Moji imaju 20-ak dana i tek sam poceo pre dva dana da im dajem pelete,a do tad su jeli kukuruz,zito,suncokret i jednom dnevno seno,a sad cu pelete i seno!Hvala Tomo
 
pelete i samo pelete....sve sto treba kunicu,nalazi se u njima.....ja koristim Gebijeve,mislim da su ok.kunici lepo napreduju sa njom...pozdrav! ::namigivanje::
 
ja prvi dzak uzeo jabucki sad uzimam gebijev,nekako mi je bolji ovaj gebijev,ima lep miris a jabucki se ni ne oseti
 
Odg: Ishrana kunića peletima

peto1 je napisao(la):
Onda je ovaj na veliko kad kupujes povoljniji 22 dindi kg.

A da li ovi tvoji transportuju hranu ili samo imaju svoju radnju? Kako bi recimo ta hrana dosla za Rumu? Mozda imaju neki sistem da ako kupim odredjenu kolicinu da posalju po nekome?
Ovde u Rumi je najjeftinije u jednoj poljoprivrednoj apoteci i kosta 27din po kilogramu. Ovo tvoje je dosta bolje. Pogotovo sto meni trebaju vece kolicine.

Evo i slike etikete, ja se u taj sastav bas i nerazumem, znam samo da bi mi ta hrana od 22din kilogram jako odgovarala.

256bw3p.jpg
2r26oon.jpg


Evo ovde se malo bolje vidi
dsc00006bq.jpg
 
@ barakuda

Pa poslao sam ti na PP i adresu i telefon moras se raspitati od njih. Inace ovima dostavljaju na kucnu adresu, a ja od ovih momaka od kojih sam kupio zecove dobijam po nabavnoj ceni.
 
peto1 je napisao(la):
Pa sta da im dajem topli sendvic ili po 100 dinara pa nek jedu sta oce.
Ovo obavezno ako ideš od kuće a nisi siguran da ćeš se vratiti navreme da ih namiriš!
 
Pazi da neprođeš kao onaj što je prodao kozu, pa išao sa kupcem da popiju aldumaš! Pare ostavio na stolu pod pepeljarom, a koza došla do stola i pojela pare! :haha: :haha: Kažu da se to zbilja desilo u selu!
 
peto1 je napisao(la):
Onda je ovaj na veliko kad kupujes povoljniji 22 dindi kg.
Post je spojen: [time]1264673337[/time]
_________________________________________________
Moze li proizvodjac i negov telefon ili adresa ? Hvala
 
Nazad
Vrh