Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

A da li to đubrivo može da se razbaca po njivi i povlači ili mora u sejač sa tim dodatnim kutijama?Ja sam jesenas razbacao na tu njivu (bila pšenica) MAP i 6;12:24
 
Mene to isto zanima....Bojcetic, mozes li da napises kako djubris kukuruz, suncukret (ako ga sejes uopste) i psenicu sa tim Yarinim djubrivima u jesen a sta u prolece?
 
80kg Yara 16-27-7 + 100kg urea /kj - kukuruz suncokret i psenicu ne sejem. Svejedno je da li u jesen ili u prolece jer je sve jako brzo razgradivo. Ako radis u jesen onda ti jeftinije rusko 15-16/map, ako radis u prolec Yara ti je iskoristiva, dok rusko jako malim delom.
 
Zasto je Ruska ili Elixir-ova 3x15, 3x16 malim delom iskoristiva u prolece za razliku od Yare ?
 
Ja sam kupio 3x16 +10 S eliksirov 90% je rastopljiv u vodi.Tu je na prikolici 5t nikad da ga rasturimo
 
http://www.elixirzorka.rs/proizvodi/npk-16-16-16/

Umotali ga korektno nece valjda :osmeh:


- - - - - - - - - -

2ltskld.jpg
 
@Slavko
U praksi je tacno sto pricaju da Yara deluje odmah, a rusko ne. Oblik fosfora i kalijuma u ruskima je ruda koja je okrunjena samo, dok u Yari je veci stepen prerade te rude. Nama je tako receno, sto se i poklapa u praksi. Naravno za jesenje djubrenje je rusko bolja varijanta jer je jeftinije, a u prolece ko se "vadi" je Yara opcija.
 
Evo nekih svezih informacija u vezi sa Eliksir 16:27:7 djubrivom poceli su da ga distribuiraju po zadrugama cena je negde oko 50 din to ce malo i zavisiti od same zadruge to jest firme informacije sam dobio od Steve iz Eliksira a prezime neznam.Broj koji mogu da postavim ako nekog interesuje mi je nabavio drugar Misa kojeg ovim putem pozdravljam
 
80kg Yara 16-27-7 + 100kg urea /kj - kukuruz suncokret i psenicu ne sejem. Svejedno je da li u jesen ili u prolece jer je sve jako brzo razgradivo. Ako radis u jesen onda ti jeftinije rusko 15-16/map, ako radis u prolec Yara ti je iskoristiva, dok rusko jako malim delom.
Kolega ova kolicina djubriva je primenjena u redove ili po celoj povrsini?
 
Ok ja pitam zato sto bi ureju bacio po celoj povrsini a eliksir supreme 16:27:7 u redove otprilike oko 70 kg po jutru a ureje oko 150 ali se plasim da ne preteram u slucaju eventualne suse .Sta mislis da li je to puno {njive su u dobroj kondiciji}?
 
Poslednja izmena:
Ureu smanjis na 100-110, elixir moze kako si naveo. Time neces imati maksimalni prinos, ali u slucaju suse imaces rod kakav takav.

Da se ogradim, nisam probao taj Elixir ako je 90% kao Yara onda je odlican. Yara znam da radi radnju, samo i cena je boli glava usi otpadaju.
 
Koliko se od ukupne kolicine elemenata iskoristi kod eliksira ili mapa,a koliko kod yare?
 
Ureu smanjis na 100-110, elixir moze kako si naveo. Time neces imati maksimalni prinos, ali u slucaju suse imaces rod kakav takav.

Da se ogradim, nisam probao taj Elixir ako je 90% kao Yara onda je odlican. Yara znam da radi radnju, samo i cena je boli glava usi otpadaju.
Posle 2017 dobar nam je i neki prosecan rod a posto ovo prvi put radim ne bi voleo da zeznem ,puno hvala kolega
 
Pitaj promotere...hahaha....jer niko ne zna tacan podatak bez ozbiljne visegodisnje analize zemljista i useva.

Tek onda se moze znati da li je yara skupa ili ne.... placao sam ja map i 64din po kg,tako da ako je iskoristivost elemenata iz yare vecca,onda mozda tih 83-4 din za kg i nije mnogo
 
Kakva su vam iskustva sa 6-12-24 u jesen za psenicu? Proslu jesen sam isao pred setveno 150 kg 3*15 po jutru. Da li ici isto toliko 6-12-24 ili smanjiti na 100kg po jutru?
 
Nazad
Vrh