Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Naravno Lucky. Sutra saljem link sa video materijalom o Zorki i foto. Inace reklamiramo u prvom planu proizvod i njegove karakteristike. Slazem se sa tobom da na sajt izbacimo i neku sliku iz proizvodnje. Rekao sam malopre da je vec u fabrici bilo preko 30 autobusa i cilj nam je da ljudi dodju bas u proizvodnju, da vide kako to funkcionise. Te posete smo zaustavili zbog jesenjih radova a planiramo dovesti sto vise direktnih proizvodjaca, korisnika djubriva jer mislimo da je pored kvaliteta naseg djubriva to najbolji i najbrzi model da ljudi ne sumnjaju u nas.
Zanimljivo je da tom svemirskom tehnologijom upravlja od pre mesec dana covek iz Koceljeve (direktor proizvodnje) bas kao i ti a Koceljeva nije velika i blizu je Sapca.
 
Pošto je ova tema o djubrivima najživlja danas pa da postavim ovde. Da li ste se zapitali zašto djubrivo praši iako je dosta tvrda granula?

Uzrok u bar 50% slučajeva prašenja na manjim gazdinstvima je rasipač za djubrivo , zašto objasniću preko slika i teksta. Mada ima mnogo primera da je do djubriva kao onaj čikica što tuče čekićem po kamenu (mada je u većini slučajeva i rasipač i djubrivo ).



na ovoj slici se nalazi tipičan rasipač za mineralno djubrivo koje poseduje 70% malih i srednjih gazdinstava. Jedan disk, neravnomeran raspored, ugao lopatica u odnosu na centar loš, mesto za izuzimanje djubriva tj. zasun je postavljen tako da djubrivo curi dalje od centra diska. Dešava se to da pri velikom broju okretaja diska ( a svima koji su učili fiziku u osnovnim školama je jasno da se disk najsporije okreće u sredini a najbrže po obodu ) dolazi do velike brzine udaranja u djubrivo pogotovo kad su lopatice postavljene ravno tj. ugao udaranja djubriva u lopaticu je 90 stepeni !! Zbog te siline udara mora doći do oštećenja granule ipak ne rasturate plastične kuglice za dečiji pištolj.

24edz7n.jpg



ovako bi trebalo da izgleda ugao lopatice i centra diska kod nekih renomiranih proizvodjača. Ovde se granula ispušta u centar diska gde je obodna brzina najmanja, središnje ispupčenje ima za cilj da ublaži pad granule a ona treba da se skotrlja do kraja diska gde će je centifugalna sila izbaciti uz pomoć lopatice zakošene u odnosu na centar diska.

71565bd74f43dc53d7a07d904e84a903.jpg
 
Poslednja izmena:
Dole se natalozila prasina i manje je bacao pa sam morao da poduplam na kraju,dok je MAP savrseno curio bez prasine i taloga.

- - - - - - - - - -

Inace koristio sam i Elixir MAP sa krdzom IMT rasipacem ove jeseni,e tek je tu bilo prasine po kabini...
 
@Dragan18

problem kod ovih malih rasipača za đubrivo je i mešač koji se okreće istom brzinom kao i disk tako da i on samelje dosta granula.
 
@nesans

nije da Vam ne verujem (kupio sam za kukuruz 2 tone Vašeg đubriva) ali bih voleo da vidim neke fotografije pogona (a da to nije pakerica).
Nije to valjda neka svemirska tehnologija pa da nema niti jedne slike na Internetu.


- - - - - - - - - -

Kao sto sam obecao saljem link. Inace na sajtu Elixir Zorka u delu media centar/video materijali/Elixir Zorka kompleksna mineralna djubriva kao i u
drugim prilozima ima dosta materijala iz proizvodnje/opreme itd.
Takodje ovom porukom zelim da se odjavim jer ovo je mesto za komentarisanje samih potrosaca naseg djubriva. Radujemo se svakom dobrom komentaru a svaka kritika nam je dobrodosla. Na gluposti sam morao da reagujem. Svako dobro i pozdrav.
 
Krajnje bezobrazno,doticni gospodin samo sto mi nije rekao jeli verujes meni ili svojim ocima,na ovom snimku se ne vidi proizvodnja,samo pakovanje.Ko zeli da vidi fabriku dovoljno je da prodje pored nje magistralnim putem i sve je jasno.Nezelim vise da komentarisem jer se stvaraju problemi a i burazer mi tamo radi tako da mi netreba vodic za tu fabriku.Djubrivo vam je dobro i to je kraj,a ako bog da tako ce i ostati.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kakvo je to 50:15 :15 ?
To je klasican 15:15:15 sa preteranom kolicinom azota:osmeh:Moram dzak da otvaram sa maskom inace azot udara u mozak,UREA je za ovo slaba:haha:

- - - - - - - - - -

mirko 015 je ti je ovo suboticko ono crveno 15 15 15 e ako se radi o proizvodjacu tog djubriva a ti ga uporedjujes sa Eliksir sabac veruj mi da si lupiuo glupost meseca.
Zasto glupost,hoces i ti reci"jeli verujes meni ili svojim ocima"ocigledno da ti bolje znas situaciju u mojoj njivi od mene.

Naglasavam da nerado koristim Azohem djubrivo ali moram zato sto ga dobijam u kompezaciju i neke pare drugacije nemogu da naplatim,samo kroz djubrivo pa kakvo god da je.
 
Dobri moj Mirko 015, hvala na lepom komentaru za kvalitet djubriva i lepim zeljama.
Nisam imao nameru da budem bezobrazan i zao mi je ako si tako doziveo moju poruku. Primi moje izvinjenje.
Poziv za tebe je i dalje otvoren i imam veliku zelju da demantujes sam sebe jer ne razumem zasto pises ovakve poruke.
Svako dobro ti zelim.

- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php?539-Cene-ve%C5%A1ta%C4%8Dkog-djubriva-u-va%C5%A1em-kraju/page109
Nisam ga nosio na analizu ali,verujem.Dosta i za vrlo kratko vreme se rastopi u kofi sa vodom.Uzimao sam ga na zaduzenje da sam ove godine imao suve pare(da me nisu opeljesili na suncokretu)zvao bih direktno u fabriku da pitam.posto ovde kod nas cas ga ima,cas ga duze vreme nema.mozda i Nesans moze da odgovori zasto je losa pokrivenost njihovim proizvodima?

Postovani Cvejo,
kao sto sam rekao krenuli smo sa proizvodnjom tek u junu mesecu. Zeleli smo da osim Srbije udjemo i na druga trzista i upoznamo ih sa nasim djubrivom. Plan nam je zbog kapaciteta da izvozimo oko 60 % proizvodnje. Vec sada smo krenuli u proizvodnju za prolece 2014. i ocekujte da cemo pokriti celo trziste Srbije vec od januara. Pozdrav
 
Postovani Cvejo,
kao sto sam rekao krenuli smo sa proizvodnjom tek u junu mesecu. Zeleli smo da osim Srbije udjemo i na druga trzista i upoznamo ih sa nasim djubrivom. Plan nam je zbog kapaciteta da izvozimo oko 60 % proizvodnje. Vec sada smo krenuli u proizvodnju za prolece 2014. i ocekujte da cemo pokriti celo trziste Srbije vec od januara. Pozdrav
Videcemo.Iskreno se nadam :ppozdrav:
 
@Nesans Nemojte nas pogresno shvatiti, svi mi posebno clanovi koji su iz Sapca se nadamo da cete postati lider u region I imati najbolji proizvod. Konkretno ja sam pisao kakvo je stanje bilo I kakvo je na prvi pogled.
 
@Nesans Nemojte nas pogresno shvatiti, svi mi posebno clanovi koji su iz Sapca se nadamo da cete postati lider u region I imati najbolji proizvod. Konkretno ja sam pisao kakvo je stanje bilo I kakvo je na prvi pogled.

Janosh,
fabrika je na par stotina metara od centra grada. Usmeri pogled i videces dim iz najveceg dimnjaka. To znaci da je proizvodnja u toku i to je cista vodena para. Nekada u Sapcu nije moglo da se dise kada je Zorka proizvodila. Nema stetnih gasova, nema otpadnih voda i mnogo je ulozeno u sistem ekologije po standardima Evopske unije. Dalje kao sto je prikazano u video zapisu, Zorka je nekada bila spojena hemijska industrija kao i Prahovo. Pored nasih potpuno novih objekata, u neposrednoj blizini nalaze se objekti cinkare, obojene metalurgije, Plavog kamena....koji su potpuno neupotrebljivi (kao i sto je bio i slucaj sa mineralnim djubrivima) i koji cekaju kupca tj da ih neko srusi do temelja i podigne neku novu fabriku. Mi nismo imali zvanicno otvaranje fabrike. U skorije vreme planiramo da uredimo saobracajnice, zelenilo, fasade. U ovom trenutku najbitnije nam je da uhodamo novu opremu, kapacitete, da imamo dobar proizvod a onda cemo da sminkamo.
Najteze je uspeti u svom selu. Tako su Sapcani na ovom forumu su najostriji :sta:. Veruj mi da nam u posetu dolaze ozbiljni kupci iz Grcke, Madjarske, Severne Italije....koji su veoma probirljivi i imaju intenzivnu proizvodnju, i da ne kriju iznenadjenje i odusevljenje sa opremom, proizvodnjom i kvalitetom djubriva. Djubriva su visoko kvalitetna po svom sastavu, granulacija je solidna a radimo na tome da bude odlicna. Veliki je i ozbiljan posao. Kao sto Mirko 015 rece ako Bog da uspecemo u tome. Pozdrav
 
Juče sam razgovarao sa kolegom iz jedne beogradske produkcije ( da ne reklamiram), bio je u Suvodolu u poseti zadruzi. Kaže svi su koristili ELixir Zorka đubriva u proizvodnji i vrlo su zadovoljni, a primenili su i ove godine. Lično sam prošle nedelje razgovarao sa malinarima iz Bajine Bašte, prošle godine su koristili Elixir Zorka NPK 15:15:15 i zadovoljni su. Radili su i analize zemljišta, pa na proleće planiraju NPK 8:16:24 takođe od Elixir Zorke. Prenosim vam iskustva ljudi sa terena. Koliko sam shvatio u priči o mineralnim đubrivima Elixir Zorka, akcenat je na vodotopivosti fosfora, tačnije obliku koji je lako dostupan biljkama.
 
prosle godine sam koristio eliksir djubrivo bilo je prasine dosta u samom dzaku,nista specijalno nisam primetio razliku u odnosu na ostale predhodnih godina u prinosu,koristio sam i suboticu dosta a na prolece vecinom pancevo san
 
Poslednja izmena:
Nas najveci problem je sto sve dobro sto uradimo,vrlo brzo i upropastimo!Ne sumnjam u angazovanje celokupnog menadzmenta firme,reklame,kampanja,itd...Kvalitet treba biti konstantan i teziti ka boljem,a mi cemo poznavajuci Srpski mentalitet i razmisljanje teziti ka tome da steknemo primat,uspostavimo monopol i onda se opustimo,kvalitet se gubi,ukida da na svemu radi veceg profita i tu je kraj!Zato cenim Nemce,Austrijance,Ruse,sto im finalni proizvod konstantno dobar i moze biti samo boljeg kvaliteta,a nas prvo bude dobar jedno vreme i onda krs i smece!Necu da pricam za Zorkina djubriva da su losa,nisam ih probao,zaista bi bilo lepo da imamo jednog ozbiljnog proizvodjaca a ne da uvozimo i punimo budzet nekome drugom!
 
Nas najveci problem je sto sve dobro sto uradimo,vrlo brzo i upropastimo!Ne sumnjam u angazovanje celokupnog menadzmenta firme,reklame,kampanja,itd...Kvalitet treba biti konstantan i teziti ka boljem,a mi cemo poznavajuci Srpski mentalitet i razmisljanje teziti ka tome da steknemo primat,uspostavimo monopol i onda se opustimo,kvalitet se gubi,ukida da na svemu radi veceg profita i tu je kraj!Zato cenim Nemce,Austrijance,Ruse,sto im finalni proizvod konstantno dobar i moze biti samo boljeg kvaliteta,a nas prvo bude dobar jedno vreme i onda krs i smece!Necu da pricam za Zorkina djubriva da su losa,nisam ih probao,zaista bi bilo lepo da imamo jednog ozbiljnog proizvodjaca a ne da uvozimo i punimo budzet nekome drugom!

Savato,
u potpunosti se slazem sa tobom. Jako su obazrivi kupci u inostranstvu jer imaju losa iskustva sa djubrivima iz Srbije. To cuveno djubrivo koje se pominje u gornjim porukama ima zabranu ulaska u npr. Makedoniju itd.....
Odgovorno tvrdim da jedino jos u zemlji Srbiji moze da se prodaje to sto se prodaje. Smesno je kada kazem u razgovoru sa kupcima u Srbiji da u nasoj vreci od 25 kg zaista ima 25 kg djubriva !!! Smesno/tuzno mi je kada kupcu naseg djubriva moram da kazem da u nasem djubrivu npr. 8 16 24 zaista ima 8 16 24. To se svagde podrazumeva. Zamislite kada mi sagovornik kaze tvoje djubrivo je npr. 100 din a ja cu ipak da uzmem to isto kao tvoje od ovih iz gornjih poruka po 45 din., a ono ne vredi ni 20 din. U odnosu na okruzenje najmanje se kod nas pravi razlika izmedju mesanih i kompleksnih djubriva. Najmanje se gleda izvor azota i fosfora u djubrivu. Najmanje se gleda procenat vodorastvorivosti fosfora, usvojivosti azota.. A to sve pise na deklaraciji. Pogledajte deklaraciju Ruske 16 16 16. Po nasim propisima to je 16 13 16. Austrijanci u Srbiji uglavnom prodaju Kutinsko djubrivo. To su ok djubriva ali pogledajte sta pise na deklaracijama. Sumpor niko ne spominje (koji je u svim nasim djubrivima) a u drugim zemljama ga svrstavaju kao cetvrti element i njegova uloga je ogromna. Sretao sam ozbiljne proizvodjace po Vojvodini koji su rekli nikad vise domace djubrivo i potpuno ih razumem (uzeli su manje kolicine naseg i zasada su zadovljni:osmeh:).
Za firmu Agroglobe mi (Zorka) proizvodimo djubrivo (u njihovoj ambalazi GLOBAL) 0 16 32 + mikroelementi, sa kojim oni uspesno pariraju uvoznim djubrivima sa mikroelementima i koja su neopravdano mnogo skuplja od npr GLOBALA. Takodje Zorka ovih dana pocinje da radi PREMIJUM djubriva sa mikroelementima raznih formulacija kao i azotno djubrivo sa sumporom AS za bazna zemljista koje je jako kvalitetno i daje super rezultate.
Napominjem da smo proslu jesen 2012 (BRALE) proizvodili iskljucivo u Prahovu na staroj opremi i u rinfuz stanju prodali velikim kupcima u Srbiji a oni pakovali u svoju ambalazu. Roba jako kvalitetna hemijski, granulacija zadovoljavajuca i u okviru standarda. Jos jednom napominjem da je fabrika u Sapcu krenula u junu sa proizvodnjom i da polako postizemo kvalitet i kapacitet.
Elixir vec ima svoju dugu tradiciju u drugim oblastima i zadovoljne partnere (zato i jesmo stavili prefix ELIXIR ispred Zorka) i bilo bi suludo da jedne godine radimo kvalitet, druge godine krs i smece a trece ???
Nisam (a zahvalan sam mu ko je da je) pokrenuo ovu temu na forumu. Reagovao sam na neku poruku (ima li je ili je izmisljena fabrika) a sad nekako imam obavezu sto se tice ove teme jer vidim da se javljaju i ozbiljni ljudi. Kako vidim bice u nerednom periodu bar jedan autobus za zainteresovane forumase da dodju u posetu fabrici.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh