Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Dobra ideja, posto je ? Na sojistu ti nije neophodna velika kolicina azota u jesen .
 
Dobra ideja, posto je ? Na sojistu ti nije neophodna velika kolicina azota u jesen .
Planirao sam da zovem danas da vidim za cenu ali sam ceo dan u nekoj jurnjavi, vidim da si ti bacao NPK 6:24:12 i da si zadovoljan. Ni to nije losa kombinacija za kukuruz ali nekako mislim da na sojistu mogu bolje da prodjem sa PK 28:20 a i nisam bacao kalijum par godina jer sam isao sa MAP-om. Zvacu sutra pa cu napisati cenu ovde.
 
Zvao sam Elixir i rekli su mi da ove godine nece biti formulacije koju sam pominjao, da li neko zna jos neku firmu kod koje se mogu naci PK formulacije sa vecim sadrzajem P?

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
Koristio sam ove godine Simplex 8-15-15 i kukuruz je daleko bolji gde je baceno Fertil 9-15-15,takodje sam radio eksperiment pola njive amosulfan a pola AN manje doze takodje velika razlika,psenica daleko bolja na ANu.Sad gledam ovaj neki fosfor SSP-18,koliko je on dobar uz neko azotno djubrivo pa da se zaore,uzeo sam uzorak,probao sam malo da rastopim u vodi,ne rastapa se.Jeftin je 26 din.
 
Molim za jedan savet sta je bolje baciti od djubriva 4 godine za redom je bio kukuruz i sada sledi psenica. Sta baciti od djubriva. Dvoumim se izmedju 8 15 15 ili 6 24 12 elixir simplex? Ako ima neko predloge dobro ce mi doci.
 
Bez analize je tesko za reci sta je bolje,ali generalno psenica ima vece potrebe za P od K,znaci 6 24 12.
Ali bih OBAVEZNO dodao i 50kg/kj ureje sad ili 1/3 od ukupne kolicine N posebno zbog kukuruza kao preduseva koji za razgradnju "pojede" i ono malo azota sto ima u zemljistu.
 
Ja idem upravo sa tim đubrivom na sojištu(6-24-12).Cena je 48 dinara i juče su krenule prve isporuke iz Šapca,jedno ga vreme nije bilo.Zavisi od analize zemljišta ali u većem delu Mačve pa i Srema ovo je poželjna kombinacija jer treba više P i srednja doza K a manje N jer će on biti dominantan u proletnjoj prihrani.Idem sa 300 kg po ha a u proleće 200 kg AN I 200 KAN.To bi trebala da bude dobitna kombinacija kako za prinos tako i za kvalitet zrna uz silnu hemiju,podrazumeva se.
 
Koristio sam ove godine Simplex 8-15-15 i kukuruz je daleko bolji gde je baceno Fertil 9-15-15,takodje sam radio eksperiment pola njive amosulfan a pola AN manje doze takodje velika razlika,psenica daleko bolja na ANu.Sad gledam ovaj neki fosfor SSP-18,koliko je on dobar uz neko azotno djubrivo pa da se zaore,uzeo sam uzorak,probao sam malo da rastopim u vodi,ne rastapa se.Jeftin je 26 din.

Nemoj da te buni sto se ne rastapa u vodi, bitno je da se rastapa u citratu, tj. u limunskoj kiselini kako to pise na deklaraciji djubriva, to znaci da reaguje sa kiselinama u zemljistu i na taj nacin pored djubrenja, ponistava i kiselost zemljista, a to je takodje vazno.Kakve je boje, da li je u granulama, razmisljam nesto njega uzeti, prilicno je jeftin, a kako mi pokazuje analiza kalijuma imam sasvim dovoljno, tada bi bacao samo fosfor i azot?
 
Drugari kakva iskustva imate sa Super startom? Da li ga je pametno bacati preko semena?
 
Cuo sam da ima dosta pozitivnih iskustava sa SuperStartom, a neka sam video i svojim ocima.Na ovom snimku ima jedan deo na kome se vidi ogled na kukuruzu , on je bio postavljen u okolini Srbobrana, predusev je bila secerna repa. Vidi se da kukuruz koji nije djubren superstartom ima antocijanovu pigmentaciju tj. biljka je pod stresom. Svaki stres smanjuje prinos.
 
Danas su mi bili promoteri iz Zorke i nudili svoja gnoiva.Ajde ova klasika amosulfat i 8-15-15 ali nude ni da ugrade kutije za superstart uz moju obavezu da uzmem superstart u prvojgodini na min 5ha i ako mi se ne sviđa kutije nose te god, a ako uzimam 3 god kutije ostaju.Ima li ko da je radio sa tom drogom.Nekako mi je malo 25 do 30 kg na ha.
 
Nazad
Vrh