Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

oldtimer

Član
Učlanjen(a)
16 Sep 2008
Poruka
2.430
Lokacija
Zrenjanin/Tomaševac
Vec neku godinu korisim Kutina, i Ruska djubriva. S obzirom da je elixir prosle godine imao nizu cenu, razmisljam da probam i ova djubriva. Kakva su vam iskustva sa Elixir djubrivima?
 
Ja sam samo ćuo reči hvale za ova đubriva, a planiram da ga probam za pšenicu...
 
Stanko Popovic, pre 7-8 godina poznat kao vlasnik FSH ,,Narcis-Popovic".
Posle je bio i direktor ,,Soja Proteina" ...
Eliksir je ozbiljna firma, ne bi trebalo da je lose, naprotiv.
 
Bio sam u obilasku fabrike u Šapcu, deluje svetski. Đubrivo je kompleksno, granulisano, nema prašine. Ne znam, vreme će pokazati a ja ga primenjujem već od lane.

Da, sve je na paletama, strečovano i vreće su od 25kg...mislim da u ponudi imaju i pakovano u džambo vrećama.
 
Poslednja izmena:
Ni ja nisam koristio njihova djubriva do sada,ali ove jeseni cu probati,i to na svu povrsinu a cena je kod mene u zadruzi 4600 din 100 kg za 20:20:0 i pakovane su od 25 kg
 
Ja sam danas uzeo 2 palete (2,5t) za pšenicu formulacije NPK 15:15:15 + 8 S, po ceni od 44 dinara za kilogram... Dečluje kao fina granulacija, videćemo kad krememo da ga rasipamo kako će biti...
 
ja danas razbacio njihovu 15:15:15+20S lepa granulacija i lako se rasipa cena je bio 45.20din/kg a pitanje taj +20% sumpor za cega se sluzi?
 
Sumpor nije tu namerno dodat, on se javlja kao nuz produkt posle hemijske reakcije fosforne kiseline i još nekih elemenata radi granulisanja djubriva.
To je marketinški iskorišćeno pa nam sad reklamiraju neke tabele po kojima svi imamo manjak sumpora a on je neophodan....
 
Koristio jesenas 20:20:0. Djubrivo gotovo da neprasi. Ne mogu reci 100% jer razbacivao sam i Lincer Kutinu (nije mi bilo jasno ko je tu proizvodjac a ko isporucilac) e to djubrivo neprasi uopste. Elixir kupljen po ceni 43.20din u Agrotredingu u ZR. Videcemo u prolece kako se pokazalo i da li ima neke razlike,jer sam napravio mini oglede na par vecih parcela. Pola Lincer pola Elixir ista formulacija 20:20:0.
 
Nabavio sam i ja elixir Prahovo 15:15:15, uzeo sam paletu cena je 2100 din po dzaku......Mnogo prasine je imala,ali dobro se topi u vodi,inace bacao sam u zimsko oranje 200 kg/ha....
 
Nazad
Vrh