Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

to je dobra cena,ipak oni to vrate kroz vešt.djubrivo nećemo im ostati dužni

- - - - - - - - - -

ja sam podneo zahtev za novu sejacicu sa depozitorima i za vestak i za mikrogranulate
voleo bih da tako sejem ubuduće
 
U to budi siguran,dobro su oni izračunali .Cenu mikrogranulata možemo računati u odnosu 2:1 ,5 tona pa se lako izračuna.
Nadam se da će ti se želja ispuniti:ppozdrav:
 
Svo to rokanje u redove je potkradjivanje zemljista, ma nije koren jednostran vec sferican. Sta se desava iduce godine kad posejete npr zito? Ljudi bacajte po celoj površini...
 
Slobo ono sto bih ja radio-radicu je nekih 90% rastuto po povrsini,a samo mali deo tih 10ak % uneti u trake da pomogne biljci u startu.
Jedan iskusan i obrazovan agronom mi kaze da je slicno bilo pre 20-30godina i da su PRVO izbacili iz upotrebe direktno na seme+5cm od reda taj nacin djubrenja.
 
Ali pre 20-30 godina agronomi su radili na kombinatima u državnom vlasništvu a opet nabavljen od držvnih firmi tako da im količina nije falila pa su rešili da ne potkradaju zemljište nego rokali komplet a i lakše im bilo nego da se mlate depozitorima. Treba razgraničiti veštačko u običnim granulama i mikrogranulama možda taj agronom stvarno ima pravo i opravdanje što su izbacili ali nije probao mikrogranulat.
 
Slobo nikako se ne slažem stobom u ovim konstatacijama . Prvo kukuruz je specifična biljka koja ima jake korjenove dlačice i može bukvalno svu potrebu sa hranom da podmiri sa jednog mjesta . Planiram da uradim eksperiment kako bi dokazao da biljka kukuruza može da bude sasvim normalna posadjena u saksijicu za cvijeće ili rasad samo ako dobija redovno vodu i hranu , naravno i da je privezana radi stabilnosti . Korjen će u zemlji ići u pravcima gdje god je meko i vodovazdušni režim dobar bez obzira ako hranu dobije u traki , nebrini da će zakržljati . Drugo živiš u svijetu zemlje 1. klase i černozema , mnogi od nas su u drugim uslovima gdje zemlja često više šteti usvajanju hraniva nego koristi , tu je bolje skoncentrisati hranu da se izbjegne blokiranje od strane zemljišta , npr visok ili nizak ph ili sl.
Treće svako može probati sa startnim djubrivom i bez i vidjeti ima li razlike .

Na kraju u uslovima lakše ili pjeskovitije zemjje , ona nema kapacitet da drži veću količinu djubriva pa ne vrijedi svu količinu razbaciti , nego se mora podijeliti aplikacija u više puta . Ljudi probavajte više metoda pa vidite šta je bolje.
 
Iz mog ugla to je ludost,bespotrebna zajebancija i nista se tu nece usparati.To je jedna vrsta mode trenutno ,tako je bilo i pre 30 godina,pa su svi napustili taj sistem.Kao sto je i sa tretmanom herbicidima u vrstu ili ti red,kod nas je dosta ljudi to radilo a sad svi prskaju celu povrsinu....
 
Da li neko koristi Eliksir Zorka 8-16-24+ 4%S za voce i povrce? Kod mene je dzak od 25kg 1450 dinara( kilogram 58 dinara) da li je to mogo? I da li je ovo djubrivo kvalitetno( da nije slucajno kamen) :sta:
Gledao sam ona Yara djubriva ali cena im je preko 85 dinara(da li se to isplati)?
 
Prvo kukuruz je specifična biljka koja ima jake korjenove dlačice i može bukvalno svu potrebu sa hranom da podmiri sa jednog mjesta .
Planiram da uradim eksperiment kako bi dokazao da biljka kukuruza može da bude sasvim normalna posadjena u saksijicu za cvijeće ili rasad samo ako dobija redovno vodu i hranu , naravno i da je privezana radi stabilnosti . Korjen će u zemlji ići u pravcima gdje god je meko i vodovazdušni režim dobar bez obzira ako hranu dobije u traki , nebrini da će zakržljati . Drugo živiš u svijetu zemlje 1. klase i černozema , mnogi od nas su u drugim uslovima gdje zemlja često više šteti usvajanju hraniva nego koristi , tu je bolje skoncentrisati hranu da se izbjegne blokiranje od strane zemljišta , npr visok ili nizak ph ili sl.
Treće svako može probati sa startnim djubrivom i bez i vidjeti ima li razlike .

Na kraju u uslovima lakše ili pjeskovitije zemjje , ona nema kapacitet da drži veću količinu djubriva pa ne vrijedi svu količinu razbaciti , nego se mora podijeliti aplikacija u više puta . Ljudi probavajte više metoda pa vidite šta je bolje.
Momo ne bih se slozio s tobom oko nekih stvari,pa da krenem
Prvo nema on tako jak koren kao npr suncokret ili sirak,a vecina biljaka moze da uzme hranu sa jednog mesta ali je tu problem na 5+ dubini sto je taj deo pa brat bratu 80% suvo slaba je tu aktivnost.Svaka biljka vuce hraniva i vlagu odande de ih ima i prema tom mestu siri koren.
Lako je tako uspeti u saksiji,al posej u saksiju pa iznesi napolje i cekaj da onaj od gore zalije pa da vidis koji ce se pre osusiti. Odavno je nauka otisla tako daleko da biljne kulture gaje potopljene u vodu HIDROPONI i da koren visi u vazduhu pa ga samo prespricaju povremeno AEROPONI (najprostije receno da ne komplikujem ostalima).
Ne znam da li ce zakrzljati ali lakse ce u julu usvojiti P i K sa 20-30cm de je koliko toliko vlazno nego sa 5-10cm gde je obicno susa kao u Sahari.
Za zemljiste se slazem u potpunosti da svako zna svoje najbolje.

I jos neka zapazanja nekoliko profesora u vezi 2012te i smanjenih prinosa tu rekose da ostatak godine i nije bio tooliko katastorfalan kao sto mu je prolece doslo glave zbog odlicnih uslova i kukuruz se plitko ukorenio,pa je kasnije platio.
 
Ma 2012. mart 4 l april vrlo malo , zadnja kisa kod mene oko 15.maja posle do kraja avgusta ni kapi. April i maj vrlo vrlo malo padavina, mozda uk. 80 l.Za moje selo pricam ...kako tu nesto da rodi... dakle nije ni da se plitko ukorenio...ko god je uradio ful agrotehniku i djubrenje nije imao skoro nista.Oni koji u redovnim godinama nemaju prinose su imali nesto ,ali ih sijemo opet za preko 4-5 tona/ha u proseku od nekoliko godina.Nezahvalno je generalisati.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Ajd kad pravimo off te 2012te je u setvenom sloju kod mene u ataru i koje selo dalje bilo fest vlage u setvenom sloju i desavalo se da na raonik Bekerice nalepi toliko da jedva ide u zemlju,pa je spakla bila deo opreme.Znam da je i bilo onih laganih pljuskova nekoliko u toku setve taman da pokvare setveni sloj,kasnije je zasusilo svugde osim u Juznom Banatu de su imali ali to sad nije ni tema.
Prolece je bilo odlicno do od prilike kraja Maja,pa je zasusilo i oko plitkog ukorenjavanja i dalje stojim. Da slobodno kazem MI(kod mene u kraju) koji imamo neku solidnu kondiciju zemljista i umereno djubrenje(od prilike 300kg/kj djubriva) i umeren sklop 22-26cm smo imali najbolje prinose 3-4t/kj od prilike,najlosije su prosli oni koji su lose njive predjubrili i oni koji ih nisu djubrili i poorali do glistinog odzaka.
Jednostavno ne vidim razlog zasto ne iskoristiti blagodeti naseg zemljista u Vojvodini i nekih 90% PK djubriva rasuti po povrsini i zaorati,a nekih 10ak % dati neposredno biljci da ima za start kao predjelo,a kasnije supa,sos i meso kad malo poraste. :ppozdrav:
 
I kod nas je 2012 ostao plitko korjen zbog dovoljno čak i viška vlage poslije sjetve . Zemljišta su različita , černozem je jedno , rit drugo , pijesak treće pa još sto vrsta . I u Vojvodini u lakom pjeskovitom zemljištu sam uvjeren da će bolje biti ići sa djubrivom predsjetvu jedan dio i to u sijačicu još bolje , pa poslije prihrana nego sve u jesen . Neka proba neko tako u lakšoj ili čak bijeloj zemlji ako ima pa nek kaže šta je bolje.
 
I u Vojvodini u lakom pjeskovitom zemljištu sam uvjeren da će bolje biti ići sa djubrivom predsjetvu jedan dio i to u sijačicu još bolje , pa poslije prihrana nego sve u jesen . Neka proba neko tako u lakšoj ili čak bijeloj zemlji ako ima pa nek kaže šta je bolje.
Takvog je zemljista najmanje u Vojvodini,vise ga ima u Semberiji.
 
Pročitajte ponovo temu iz 2012 pa proverite koji je zaključak donet...? Nije bio problem manjak padavina nego visoke noćne temperature bez vlage...
 
To za oplodnju vaze visoke temperature i mala RVV koja nema puno veze sa ukorenjavanjem kukuruza i usvajanjem hraniva. Za soju itekako imaju vaznosti po prinos rosa i RVV.
 
Ako bude susa u julu i avgust, i ne bude rose, onda soji nece pomoci ni elixirov elixir. U tom slucaju samo soje koje budu u blizini reke, ili u nekim doljama imaju sansu.
 
Sto se tice samih depozitora ima ih u dooosta izvedbi koje nudi Elixir za OLT i Maje sa fiksnom gredom su u ponudi kutije od INOXA sa nezavisnim pogonskim tockom. Za hidro sklopive i slicne imaju u ponudi Austrijske mislim da su VGP sa elektronskom kontrolom,senzorima i pneumarskom turbinom koja sluzi za transport granula,takodje nude i neke standardne kao za npr Monosem,Kuhn...
 
Nazad
Vrh