Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Odlično , aj baš da vidimo . JOš ako si izmjerio gramažu za jedno zrno pa da znaš koja bi to bila doza po površini koju si išao.
 
Jbg nisam drogos da imam takvu vagu,a ako je neko dokon nek se javi da mu posaljem sliku u full rezoluciji pa nek broji zrna djubriva. I ovako odlepim kad to radim oko 400 puta kafenom kasikicom grabim zemlju,ruka mi otpadne.
 
Danasnje igranje:
U 1 kontejner posejani po 2 reda ZP427 ZP560 ZP606 i ZP600 kao kontrola.
U 2 kontejner posejani po 2 reda ZP427 ZP560 ZP 606 i ZP600 koji su jos "posoljeni" ovim djubrivom relativno podjednako,mada na slici ne izgleda tako.

Svaka cast za ogled i mene ovo djubrivo bas zanima, jedva cekam rezultate.Ako moze zajedno sa semenom, definitivno cu ga probati ove godine u proizvodnji.
 
Kakvi su to depozitori ? Jesu li tipski za neki tip sijačice , pa se montiraju kao (umjesto) depozitora za insekticide ili su kao smart box kutije ? Ili možda misle na primjenu kao startno 5x5 , ali to je već nešto drugo .
 
Kako mogu biti univerzalni kad svaka sijačica ima drugačiji mehanizam prenosa , i ako su smart box tj plastične kutije u koje se u ovom slučaju djubrivo sipa , okrenu se naopako i montiraju na sijačicu a djubrivo iz njih curi u brazdu , opet mora biti poseban nosač za različite tipove sijačica , Baš bi bilo zanimljivo vidjeti kako to izgleda , a neka količina azota i fosfora direkt u brazdu sjemena je dobra stvar , ali mora biti dobro odmjerena i vrsta djubriva i količina.
 
Jbg pitaj promotera kako univerzalne. :osmeh: Kaze na na tipa OLT,Maja pasu na saraf,a za ostale kazes kakvu imas i dobijes gotove samo da zasarafis.
Nikad nisam video i cuo za taj smart-box tip kutija.
 
Pozitivno da neko od proizvodjača misli malo i o unapredjenju efikasnosti a ne samo o prodaji , pa još kad je domaća firma , za sve pohvale . Još samo da vidimo kako će tvoj eksperiment proći .
 
Nisu dzabe daleko od toga. :osmeh:
Ali opet s druge strane puno jeftinije nego da kupis i njih i djubrivo + sto mozes da ih vratis posle 1 godine ako ti se ne svidi efekat,nema penala.
 
sigurno su plastične i jeftine a to je za njih mala cifra koju ce da otpišu kroz prezntacije ili nesto slično
 
Nisu plastične,metalne su cena ako želiš da ih kupiš ne od njih nego iz fabrike 330 eura bez PDV-a za sekciju koja ide na dve baterije.
 
Nazad
Vrh